با اعلام معاون ارزشیابی و نظارت سینما؛

اكران كاناپه كیانوش عیاری منتفی شد

اكران كاناپه كیانوش عیاری منتفی شد سام فیلم: اكران فیلم سینمایی كاناپه ساخته جنجالی كیانوش عیاری با بیان معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی منتفی شد.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، كیانوش عیاری فیلم سینمایی «كاناپه» را در حالی در سال ۹۵ مقابل دوربین برد كه هنوز حواشی اكران نشدن فیلم قبلی او یعنی «خانه پدری» در جریان بود و همین حساسیت ها روی پروژه تازه این فیلمساز را بالا برده بود.
این حساسیت ها زمانی بیشتر شد كه خبر رسید كیانوش عیاری در اقدامی نامتعارف در مختصات سینمای ایران، با استفاده از كلاه گیس از حضور بازیگران خانم بدون حجاب در فیلم بهره برده است.
این ایده عیاری بازتاب های بسیاری هم زمان با ارائه فیلم به دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره ملی فیلم فجر در همان سال تولید، در محافل سینمایی و رسانه ای به دنبال داشت و همان گونه كه انتظار می رفت با رد فیلم از جانب هیات انتخاب، پرونده آن روی میز معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سنیمایی قرار گرفت تا درباره اصلاحات لازم برای انطباق نسخه نهایی فیلم با قواعد و قوانین اكران اعلام نظر شود.
هم زمان با پیگیری رسانه ها، خبرهای غیررسمی از منتفی بودن امكان اصلاح فیلم به لحاظ مشكل حجاب بازیگران زن حكایت داشت و كیانوش عیاری هم در چند اظهارنظر رسانه ای اعلام نمود كه حاضر به اصلاح این جنبه از فیلم نیست.

حالا و نزدیك به ۲ سال بعد از تولید «كاناپه»، در حالیكه كیانوش عیاری مشغول كارگردانی سریال «۸۷ متر» برای تلویزیون است و هم زمان نسبت به شروط اعلام شده برای اكران «خانه پدری» از جانب سازمان سینمایی معترض است، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به صورت رسمی از بسته شدن پرونده اكران «كاناپه» خبر می دهد.
ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در بخشی از گفتگوی مشروح خود با خبرگزاری مهر، ضمن تاكید مجدد بر امكان اكران «خانه پدری» منوط به «شرایط اعلام شده»، درباره دیگر فیلم كیانوش عیاری اظهار داشت: «كاناپه» هم به علت مساله حجاب اساساً امكان اكران ندارد و پرونده نمایش آن منتفی است. این مساله به آقای عیاری هم اعلام شده است.
كیانوش عیاری در مقام نویسنده، تهیه كننده و كارگردان «كاناپه» هنوز درباره سرنوشت این فیلم جنجالی خود واكنشی نشان نداده است.
«كاناپه» روایت زندگی دو خانواده است كه می خواهند با هم وصلت كنند اما در نهایت یك كاناپه سبب تولید مشكلاتی در زندگی آن ها می گردد. در این فیلم بازیگرانی چون فرهاد آییش، فرگل فربخش، ابوالفضل پورعرب، فریبا كامران، بیتا بیگی و بابك حمیدیان ایفای نقش كرده اند.

1397/07/25
16:56:57
5.0 / 5
4559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال