در جشنواره فیلم كوتاه تهران؛

فیلمسازان فرصت معرفی آثارشان به خارجی ها را یافتند، ارائه ۱۰۰ فیلم

فیلمسازان فرصت معرفی آثارشان به خارجی ها را یافتند، ارائه ۱۰۰ فیلم سام فیلم: یكی از متولیان اولین بازار فیلم كوتاه تهران كاركرد این بازار را فرصت معرفی فیلم های كوتاه ایرانی به میهمانان خارجی دانست.


شهرزاد رضایی از مسئولان برگزاری آغازین بازار فیلم كوتاه در جشنواره فیلم كوتاه تهران به خبرنگار مهر اظهار داشت: آغازین بازار فیلم كوتاه تهران به مدت ۳ روز از ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه برگزار می گردد و ما برای این دوره از بازار از تعدادی از میهمانان مطرح بین المللی در حوزه ماركتینگ دعوت كردیم.
وی افزود: نزدیك به ۱۰۰ فیلم از بهترین آثار انجمن سینمای جوانان ایران برای حضور در این بازار انتخاب و از راه ویدیو لایبرری در اختیار میهمانان خارجی قرار گرفته است. این آثار بیشتر تولید سال های ۹۵ و ۹۶ انجمن و تعداد محدودی از تولیدات سال ۹۷ است.
كارشناس امور بین الملل در انجمن سینمای جوانان ایران اشاره كرد: البته این بخش تنها مختص آثار تولید شده توسط انجمن سینمای جوانان ایران است و آثار دیگری را در بخش ویدیو لایبرری نپذیرفته ایم چونكه رایت فیلم های ارائه شده در این بخش برای انجمن بوده و ما تنها می توانستیم این دسته از آثار را ارائه نماییم.
وی بیان كرد: این را هم بگویم كه فیلمسازان دیگر می توانستند با حضور در بازار اثر خودرا به میهمانان معرفی كنند و لینك فیلم خودرا در اختیار آنان قرار دهند. البته نباید فراموش كرد كه در این ۲ روز بیشتر بازگشت كنندگان ما برای معرفی آثارشان در بازار فیلم كوتاه، فیلمسازانی كه عضو انجمن نبوده اند، هستند.
رضایی اظهار داشت: میهمانان دعوت شده این فیلم ها را دیده و در صورت تمایل برای سرمایه گذاری و یا برای خرید اقدام می كنند.
وی توضیح داد: در كنار آن، طبق جدولی كه از قبل انتشار یافته بود، فیلمسازان امكان دریافت وقت برای گفتگو با میهمانان خارجی بازار فیلم كوتاه را دارند و طی روزهای برگزاری جشنواره و بازار می توانند با افراد مورد نظر دیدار كنند.
كارشناس امور بین الملل انجمن سینمای جوانان ایران بیان كرد: این دوره از بازار فیلم كوتاه كه آغازین دوره برگزاری آن باز به حساب می آید، به مدت سه روز برگزار می گردد. البته روز اول استقبال از بازار چندان خوب نبود كه می تواند به دلایل مختلف باشد اما روز دوم با استقبال بسیار خوبی همراه بود و فیلمسازان برای دیدار با میهمانان خارجی به بازار آمدند و از ابتدای شروع به كار این بازار در روز دوم، با تعداد زیادی بازگشت كننده مواجه شدیم.
وی با اشاره به میهمانان دعوت شده در آغازین بازار فیلم كوتاه تهران بیان كرد: ۱۵ میهمان خارجی برای حضور در این بازار دعوت شدند كه از این تعداد ۱۲ نفر در ایران حضور پیدا كردند كه همچون می توان به نمایندگان جشنواره های كشورهایی چون فنلاند، آلمان، تركیه، بلژیك اشاره نمود.
رضایی درانتها با تاكید بر اینكه برگزاری یك بازار تخصصی برای فیلم كوتاه یك امر ضروری می باشد، اظهار داشت: پس از اختتام جشنواره فیلم كوتاه تهران، جمع بندی های نهایی صورت می گیرد تا بتوانیم در دوره بعد، بازار فیلم كوتاه را به شكل گسترده تر برگزار نماییم.

1397/08/21
18:45:03
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال