حضور روزنامه نگاران پیشكسوت در دارم اینجا تجریه می شم

روایت حال رنجور مطبوعات به صحنه تئاتر هم كشیده شد

روایت حال رنجور مطبوعات به صحنه تئاتر هم كشیده شد سام فیلم: هفتمین شب از اجرای نمایش «دارم اینجا تجریه میشم» كه با حضور تعدادی از اهالی رسانه از سه نسل برگزار گردید در نهایت با تقدیر از روزنامه نگاران پیشكسوت و جشن تولد فریدون صدیقی به اختتام رسید.به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، نمایش «دارم اینجا تجریه می شم» كه در قالبی ابزورد، مناسبات اجتماعی میان یك زن و شوهر را روایت می كند، شب گذشته ( پنجشنبه، ۸ آذرماه) میزبان تعدادی از اهالی رسانه، از پیشكسوتان این عرصه تا خبرنگاران و روزنامه نگاران جوان، بود.

محمد بلوری، فریدون صدیقی، علی اكبر قاضی زاده، حسن نمكدوست تهرانی و... همچون روزنامه نگارن پیشكسوتی بودند كه به تماشای تئاتر «دارم اینجا تجریه می شم» به كارگردانی احسان گرایلی و با بازی شكوفه داوودی و بهاءالدین مرشدی نشستند.

در انتها اجرای این نمایش، از حضور این روزنامه نگاران تقدیر و در ادامه كیك تولد فریدون صدیقی باز به همراه دوستان قدیمی اش بریده شد.صدیقی، روزنامه نگار قدیمی كه این روزها در موسسه «همشهری» حضور دارد، در سخنانی كوتاه خطاب به اهالی رسانه اظهار نمود: عمیقا با درد متاسفم كه كیوسك های مطبوعاتی هر روز رنجورتر می شوند. امیدوارم بزرگان، مسئولان، مدیران و كارگزارانی كه رسم الخط چگونه حرف زدن رسانه ها را تعیین كرده اند و ما را بی گفت وگو و بی سخن كرده اند و ما مرجعیتمان را از دست داده ایم و رابطه مان با مخاطب قطع شده است، بیشتر به این مورد توجه و فكر كنند و فرصت بدهند كه بتوانیم دوباره با مخاطب ارتباط برقرار نماییم.

او همین طور از محمد بلوری بعنوان آغازین استاد خود یاد كرد و اظهار داشت: آقای بلوری من را دید و من مدیونش هستم.نمایش «دارم اینجا تجریه می شم» در قالبی ابزورد و با مضمونی اجتماعی از مناسبات خانوادگی بین یك زن و شوهر كه از جنگی داخلی درون خانه به جنگی بیرون از خانه می روند و با تفاوت هایشان زندگی می كنند نمایش میگردد.

نویسندگی این نمایش را بهاءالدین مرشدی انجام داده كه بازیگر نقش مرد آن هم هست. شكوفه داوودی دیگر بازیگر این نمایش باز در جدالی فرساینده از نقش زنی محصورشده در چهاردیواری خانه می گوید كه با همسرش در فهم عبور از جنسیت و برابری های اجتماعی و فردی به سر می برد.


1397/09/09
23:30:54
5.0 / 5
4470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال