كارگردان انیمیشن بنیامین مطرح كرد:

مقاومت اجتناب ناپذیر فیلم فجر در مقابل انیمیشن

مقاومت اجتناب ناپذیر فیلم فجر در مقابل انیمیشن سام فیلم: یك كارگردان انیمیشن معتقد است: جشنواره فیلم فجر به جشنواره فیلم بودن شهرت دارد و بهتر این است كه در بخش انیمیشن به ˮفیلم انیمیشنˮ جایزه داده شود و در این جشنواره خیلی تخصصی به آن پرداخته نشود.محسن عنایتی - كارگردان انیمیشن «بنیامین» - كه یكی از سه انیمیشن برگزیده سی و هفتمین جشنواره فجر است، درباره جایگاه انیمیشن در"فجر" به ایسنا اظهار داشت: در سال های اخیر مقاومت جشنواره فجر در مقابل كیفیت انیمیشن ها و پذیرفتن آنها اجتناب ناپذیر بوده است. همین طور در نظر گرفتن جایزه برای بخش انیمیشن اتفاق خوبی است، اما باید دید تركیب داوری و سیاست هایی كه برای جایزه دادن وجود دارد، چگونه است.

او با اشاره به اینكه "امسال بخش انیمیشن به صورت جداگانه داوری می شود" اضافه كرد: جشنواره فجر به جشنواره "فیلم بودن" شهرت دارد و به نظرم اگر به فیلم انیمیشن جایزه دهند، خیلی بهتر از این است كه به آن تخصصی پرداخته شود.

این كارگردان با اشاره به اینكه "انیمیشن در چند سال اخیر پیشرفت زیادی داشته است" افزود: برای مثال انیمیشن «فیل شاه» كه پارینه دیدیم از نظر فنی و تكنیكی سطح بسیار بالایی داشت، البته مشكلات فیلم نامه نویسی داشت كه همه فیلم های ما این مشكل را دارند.

محسن عنایتی درباه دغدغه های ساخت انیمیشن بیان كرد: مدت زمان ساخت انیمیشن طولانی است، همین طور به تعداد نفرات بالا نیازمند است، بدین سبب هزینه های این كار باز خیلی بیشتر از فیلم های زنده است. مسئولین هم علاقه چندانی به سرمایه گذاری در بخش انیمیشن ندارند.

او افزود: در عین حال ما هم علاقه ای نداریم پول دولتی وارد كارمان شود، چونكه پول دولتی، سفارش كاری را هم به دنبال دارد و سبب میگردد آن چیزی كه می خواهیم را نتوانیم بسازیم. اگر مسئولین در پخش فیلم به ما كمك كنند تا سرمایه ما بازگردد، با همان پول می توانیم به مسیر فیلم سازی ادامه دهیم. چونكه در انیمیشن به بازگشت پول خیلی امید است. درباره «بنیامین» باز خیلی امیدواریم كه مخاطبان زیادی را جذب نماید.

این كارگردان درباره انیمیشن «بنیامین» اظهار داشت: پرسه تولید «بنیامین» حدودا دو سال طول كشید. روی فیلم نامه آن خیلی دقیق و با جزئیات كار شد. با برنامه ریزی پیش رفتیم، همین طور از نظر مخاطب شناسی رو فیلم كار كردیم و گستره زیادی از بازه سنی دارد.

او با اشاره به اینكه علاوه بر كودك و نوجوان بزرگسالان باز با «بنیامین» ارتباط برقرار می كنند و این مساله را در اكران های خصوصی مشاهده كردیم" اضافه كرد: در این انیمیشن كوشیدیم از الگوهای فیلمنامه نویسی به سبك دیزنی و دریم وركز كه شركت های بزرگ انیمیشن سازی هالیوود هستند، استفاده نمائیم. چون ما به دنبال مخاطب هستیم بدین سبب باید قصه تعریف نماییم و برای قصه تعریف كردن بهترین الگو این شركت ها هستند. ما معتقدیم جذاب ترین انیمیشن در ایران است و خیلی خوش ساخت و روان است.

این انیمیشن به تهیه كنندگی مصطفی حسن آبادی است و صدابرداری این اثر بر عهده آندری موكریتسكی بوده و صداگذاری را فرشید جلیلی نژاد انجام داده است.

چنگیز جلیلوند، ناصر طهماسب، اكبر منانی، سعید مظفری، مریم شیرزاد و... در این انیمیشن صداپیشگی می كنند.

مدیریت دوبلاژ این فیلم برعهده امیر زند و موسیقی «بنیامین» هم توسط بهزاد عبدی ساخته و توسط اركستر ویرتوزهای كیف در اوكراین اجرا شده است.


1397/10/30
13:28:46
5.0 / 5
4911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال