پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی سام فیلم: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت «روز ملی هنرهای نمایشی» ضمن تبریك این رویداد، تئاتر را هنری دانست كه بذر آگاهی و جامعه اندیشی را می پراكند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، پیام سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرا رسیدن «روز ملی هنرهای نمایشی» به این شرح است:
«در هفتم فروردین ۱۳۹۸، هنرمندان و شیفتگان تئاتر برای سومین بار ثبت روز ملی هنرهای نمایشی را در تقویم شمسی، هم زمان با روز جهانی تئاتر گرامی می دارند.
این گرامیداشت، كه هم زمان با بهار طبیعت است، برای مان این فرایاد را به همراه دارد كه تئاتر، می تواند رخت های كهن را كنار نهد و صورت و تصویری نو از انسان و اجتماع بیافریند. تئاتر چه در چهره نمایش های آیینی و سنتی و چه در چارچوب آثار برآمده از نمایشنامه نویسی جدید ایرانی و غیر ایرانی، در آغاز جان پدیدآورندگانش را دگرگون می كند و سپس با سفر به هستی مخاطبان، درونشان را می آشوبد و بر لبانشان خنده یا بر دیدگانشان اشك می نشاند، احساسات و عواطف انسانی را برمی انگیزد و بذر آگاهی و جامعه اندیشی را می پراكند.
فرارسیدن این روز ارجمند بر نمایش سازان و آنان كه به تماشایشان نشسته اند، گرامی باد.»
امروز، چهارشنبه هفتم فروردین «روز ملی هنرهای نمایشی» است و امسال همزمان با این روز، جشنی تحت عنوان «نوروزِ نمایش» در سراسر كشور برگزار می گردد.
1398/01/07
14:16:34
5.0 / 5
4700
تگهای خبر: تئاتر , سفر , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال