مدیركل هنرهای نمایشی خبر داد:

معرفی چند كارشناس تئاتری به شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر

معرفی چند كارشناس تئاتری به شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر به گزارش سام فیلم مدیركل هنرهای نمایشی اعلام نمود: در جهت تشكیل شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه تعدادی كارشناس از حوزه تئاتر برای رسیدگی به دعاوی این حوزه معرفی شده اند.


شهرام كرمی در گفت وگویی با ایسنا درباره شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر كه خبر تشكیل آن را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام كرده و مقرر است حداكثر تا دو ماه آینده شروع به كار كند، بیان كرد: یكی از اتفاقات خوبی كه لزوم داشت صورت گیرد و باید زودتر رخ می داد همین مسئله اختلافات حوزه فرهنگ، هنر و رسانه بود چون كه در این چند سال به علت گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مشكلات حقوقی، شكایت و شبهه در این عرصه زیاد شده و در نتیجه شاهد بودیم كه هنرمندان هر از گاهی با بروز برخی مشكلات ناچار به رجوع به محاكم قضائی هستند.
او اضافه كرد: این در شرایطی است كه در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه نوع مشكلات و هم ارباب رجوع، نیازمند است كه قضات با نگاه كارشناسی به مسائل آنها ورود پیدا كنند.
كرمی اظهار داشت: نكته مهم دیگر این است كه بسیاری از مسائل و مشكلات قبل از قضائی شدن می توانند در شورای حل اختلاف برطرف شوند و در این راستا برای تشكیل چنین شورایی ما هم تعدادی كارشناس معرفی كردیم و مقرر است این افراد در شورای حل اختلاف برای رسیدگی به دعاوی حوزه تئاتر حضور داشته باشند.
به قول كرمی از میان تئاتری های ۶-۷ نفری همچون رحمت امینی، حسین مسافرآستانه و مجید گیاهچی معرفی شده اند كه البته انتخاب آنها هنوز در فرایند ارزیابی است و اسامی كامل بعد از بررسی و انتخاب نهایی اعلام خواهد شد.1398/03/01
18:05:42
5.0 / 5
4984
تگهای خبر: تئاتر , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال