تازه ترین گزارش از وضعیت سینماهای سراسر كشور

تازه ترین گزارش از وضعیت سینماهای سراسر كشور به گزارش سام فیلم وضعیت سالن های سینما در كشور تا آخر سال ۹۷ بررسی و منتشر گردید. گزارش پیش رو به وضعیت سالن های سینما در كشور در سال ۱۳۹۷ اختصاص دارد. در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۵ گزارشاتی با هدف آشنایی با وضعیت مكان های نمایش آثار سینمایی، پراكندگی در سطح كشور و وضعیت مالكیت آنها، تولید و انتشار یافته بود.


به گزارش خبرگزای خبرآنلاین، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی در مقدمه این گزارش آورده است: «یكی از نیازهای مهم سینمای ایران، عرضه آمارهای دقیق و به روز و استفاده از این آمار در ایجاد تغییرات و سیاست گذاری ها و متعاقب آن، نتایج به وجود آمده از تغییرات و سیاست گذاری ها در بروز آمار جدید است.
این سیكل به طور مداوم در حال انجام بوده و به صورت دائم اثرات خویش را بر یكدیگر می گذارند. تسلط بر این تغییرات آماری و تحلیل های متعاقب آن می تواند مهمترین نقطه قوت هر سازمانی باشد.
معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی حسب وظایف محوله، جمع آوری آمار دقیق و متعاقب آن تدوین و تحلیل گزارش های سینمایی را در دستور كار دارد. هدف از این گزارش ها فراهم آوری آورده ای علمی و كارشناسی برای مدیران و سیاستگذاران سینمای ایران و آگاهی بخشی و توسعه دانش سینماگران و فعالان این عرصه است.»


گزارش پیش رو (در این لینك) به وضعیت سالن های سینما در كشور در سال ۱۳۹۷ اختصاص دارد. در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۵ گزارشاتی با هدف آشنایی با وضعیت مكان های نمایش آثار سینمایی، پراكندگی در سطح كشور و وضعیت مالكیت آنها، تولید و انتشار یافته بود. در این گزارش، بعنوان نسخه روزآمد گزارش قبلی، آخرین تغییرات در ساخت و توسعه مكان های نمایش فیلم در كشور، با همان چارچوب عرضه خواهد شد.
امیدواریم این گزارش هم بتواند نظر خوانندگان محترم را جلب نماید و دریچه ای باشد برای انجام پژوهش های مختلف در این زمینه برای سینما ایران. ۲۵۸۲۴۵

1398/04/05
01:17:19
5.0 / 5
4384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال