مهناز افشار وارد رقابت با الناز شاكردوست و باران كوثری شد

مهناز افشار وارد رقابت با الناز شاكردوست و باران كوثری شد سام فیلم: اكران سینماهای كشور این هفته در حالی مورد پیگیری قرار|گرفت كه فیلم «قسم» ساخته محسن تنابنده به نمایش درآمد و فیلم «قصر شیرین» هم با بازی حامد بهداد شروع خوبی داشت.


به گزارش سام فیلم به نقل از خبر آنلاین، اكران سینمای ایران در دومین هفته از تیر با اضافه شدن یك فیلم جدید در حالی ادامه پیدا كرد كه رقابت جذابی میان صدرنشینان جدول فروش شكل گرفت. این هفته فیلم «قسم» به كارگردانی محسن تنابنده روی پرده رفت و فیلم سینمایی «شبی كه ماه كامل شد» ساخته نرگس آبیار هم به صدرنشینی خود در گیشه ادامه داد و فیلم سینمایی «دختر شیطان» هم برای دومین هفته متوالی قعرنشین بود. فروش سینمای ایران صعودی شد در این هفته یك اتفاق مثبت در زمینه فروش هفتگی سینمای ایران رخ داد و هنوز هم صعودی شدن میزان فروش بعد از چند هفته افت محسوس بود. البته افزایش فروش این هفته چندان چشم گیر نیست اما خود كورسوی امیدی برای بهبود اوضاع سینمای ایران است. فروش كلی سینمای ایران در این هفته ۵ میلیارد و ۳۱۲ میلیون تومان است در مقایسه با هفته گذشته ورود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. البته ۳ میلیارد و هفده میلیون تومان از این میزان به شهر تهران اختصاص دارد كه در مقایسه با هفته پیش با افزایش نسبی همراه بوده است. همین طور در این هفته ۴۸۰ هزار و ۷۳۰ نفر به تماشای فیلم های روی پرده نشستن كه ۲۲۲ هزار و ۳۰۷ نفرشان اهل تهران بودند. مهناز افشار با نقشی متفاوت به سینما بازگشت این هفته فیلم سینمایی «قسم» دومین ساخته محسن تنابنده اكران خودرا در سینماهای سراسر كشور آغاز كرد، فیلمی كه تفاوت زیادی با اولین ساخته این هنرمند یعنی «گینس» دارد. این فیلم اولین بار در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآمد بازی متفاوت مهناز افشار بازیگر نقش اول فیلم تا حدود زیادی تحسین منتقدان را برانگیخت.
حسن پورشیرازی، سعید آقاخانی، مهران احمدی و... از دیگر بازیگران این فیلم هستند. «قسم» دربارهٔ قتل زنی به نام رضوان است كه خانواده و اقوام آن به دنبال ثابت كردن قاتل بودن شوهر وی به دادگاه هستند… این فیلم در دو روز نخستی كه روی پرده رفته ۷۷ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان فروش داشته است كه میزان چندان زیادی به شمار نمی آید، با این وجود باید منتظر ماند چونكه برای قضاوت زود است و دید فیلم تنابنده می تواند جزوه فیلم های غیر كمدی پرفروش سال ۹۸ باشد یا نه. شروع «قصر شیرین»، «سركوب» هنوز با اقبال همراه نشد از میان فیلم هایی كه هفته گذشته روی پرده رفتند، فیلم سینمایی «قصر شیرین» ساخته سیدرضا میركریمی با اقبال بیشتر مخاطبان همراه شد و شروع خوبی را در اولین هفته اكرانش برای خود رقم زد. این فیلم كه از بازی حامد بهداد بهره برده است، این هفته ۶۱۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تومان فروخته است كه در بین آنا و ارقام این روزهای سینمای ایران نسبتا فروش خوبی است. فروش كلی این فیلم تا بدین لحظه ۸۳۵ میلیون و ۶۰ هزار تومان است كه میزان قابل قبولی است.
«سركوب» ساخته رضا گوران دیگر فیلمی است كه هفته گذشته به چرخه اكران افزوده شد، این فیلم كه از حضور بازیگرانی چون باران كوثری، سارا بهرامی و الهام كرد بهره برده است، نتوانست در اولین هفته اكران آنطور كه باید در جلب نظر مخاطبان سینما موفق عمل كند و باید دید این روند را در هفته های آینده به چه شكلی جبران می كند. «سركوب» این هفته ۲۱۴ میلیون و ۵۶ هزار تومان فروخت تا در فروش كلی در آستانه عبور از ۳۰۰ میلیون تومان قرار بگیرد. و اما «تپلی و من» ساخته حسین قناعت كه مانند بیشتر فیلم های این كارگردان در به حوزه كودك و نوجوان اختصاص دارد هم در این هفته آنطور كه باید مورد توجه قرار نگرفت، البته این مسئله هم به نیاز سینمای كودك برای در اختیار داشتن سینمای اختصاصی باز می گردد كه البته بارها از آن سخن به میان آمده اما هیچ وقت عملی نشده است.
با این وجود این فیلم این هفته ۲۰۷ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان فروخت. از صدر گیشه چه خبر؟ و اما به صدرگیشه می رسیم، جایی كه در این هفته رقابت داغ جذابی را پشت سر گذاشت، رقابتی كه باز هم با صدرنشینی «شبی كه ماه كامل شد» به كارگردانی نرگس آبیار به انتها رسید، فیلمی كه طبق تصمیم شورای صنفی نمایش دو هفته دیگر هم باید به سبب ارزشی بودن در سینمای سرگروه به اكران خود ادامه دهد، تصمیم كه البته با مخالفت تهیه كننده این فیلم هم همراه شد.
فیلم آبیار در این هفته ۹۵۱ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان فروش داشت كه در مقایسه با هفته گذشته حدود ۵۰ میلیون تومان افت داشته است، با این وجود فروش كلی این فیلم به ۱۵ میلیارد و ۸۳۷ میلیون تومان رسید. دیگر فیلم پرفروش هفته، «تگزاس ۲» به كارگردانی مسعود اطیابی است، فیلمی كه توانست از پس «سرخپوست» نیما جاویدی برسید و جایگاه دوم را در اختیار بگیرد، این فیلم كه قسمت سومش هم بزودی كلید می خورد، این هفته ۷۱۸ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان فروخت تا فروش كل خودرا به ۲۲ میلیارد و ۵۷۴ میلیون تومان برساند و عنوان پرفروشترین فیلم كمدی سال ۹۷ را در اختیار بگیرد. از نكات جالب توجه این هفته، رشد چشم گیر فروش فیلم «ایكس لارج» ساخته محسن توكلی است كه توانست حسابی جایگاه خودرا در جدول فروش بهبود ببخشد، این فیلم این هفته ۷۰۵ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان فروخت و در جایگاه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. فروش كلی «ایكس لارج» تا به امروز سه میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومان است.
و اما فیلم سینمایی «سرخپوست» كه این هفته با جایگاه همیشگی خود دو پله فاصله گرفته است تا حدودی با افت فروش رو به رو شده است كه البته پس گذشت چند هفته امری طبیعی است، فیلم جاویدی در این هفته ۵۷۴ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان فروخت تا در نهایت به از مرز ۱۲ میلیارد تومان فروش گذر كند. «متری شیش ونیم» با عنوان پرفروش ترین در ایستگاه پایانی این هفته اما یك اتفاق دیگر هم در اكران سینمای ایران رخ داد و آن هم اختتام اكران فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی بود، فیلمی كه یكی از مهم ترین و البته پرچالش ترین آثار سینمای ایران به شمار می آید.
فیلم روستایی جدای از ثبت ركوردهای گوناگون تا به امروز پرفروش ترین فیلم سال ۹۸ سینمای ایران است، اتفاقی كه برای یك فیلم اجتماعی در سینمای كمدی پسند ایران خیلی مشكل است اما عوامل این فیلم جامه عمل به آن پوشاندند. «متری شیش و نیم» در نهایت با فروش ۲۷ میلیارد و ۴۵۸ میلیون تومانی به كار خود در گیشه تمام كرد اما روندی كه «تگزاس ۲» در پیش گرفته است می تواند برای این فیلم خطر جدی را ایجاد كند. ۲۵۸۲۴۳

1398/05/11
16:00:02
5.0 / 5
4735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال