رد خون بر تارك سینمای قشم، پرده نقره ای زخمی از اكران های دیرهنگام

رد خون بر تارك سینمای قشم، پرده نقره ای زخمی از اكران های دیرهنگام سام فیلم: سینمای مدرن قشم، در حالی این روزها روزگا می گذراند كه در حال پوست اندازی به فصل های خنك و البته پرمشتری است. سینمایی كه سحر تهیه كنندگان فیلم های سینمایی و تاریخ اكران برخی فیلم ها تا چندی قبل، گیشه را از ریشه خفه كرده بود.یكی از طرفداران پرو پا قرص سینما در گفت و گو با ایسنا، می گوید: به رغم امكانات فوق العاده سینمای جدید قشم، در دو سه ماه گذشته چندان فیلم قابل توجه و عمیقی بر پرده این سینما ننشسته است.
"آیدا صوفی" ادامه می دهد: اگر در كنار كیفیت صدا، موقعیت صندلی ها و تصویر مناسب، اكران به موقع و افزایش سانس های اكران رقم بخورد، عملا می توان از سایر ظرفیت ها همچون مدارس و مهدهای كودك برای آشتی باردیگر مردم با سینما بهره برد.
مدیرسینما سنتر قشم و رئیس انجمن سینماجوان سازمان منطقه آزاد قشم در این زمینه به ایسنا، می گوید: در سال ۹۸، از برخی فیلم ها همچون "متری شیش و نیم" استقبال فوق العاده ای شد به نحوی كه چندین بار زمان اكران این فیلم تمدید گردید.
"محمدحسین حاجی میرزا طهرانی" همین طور درباب استقبال نكردن تماشاچیان از فیلم های سینمایی می گوید: زمان اكران نامناسب برای نوع آب و هوای قشم و نبود خیلی از سكنه در تابستان، فروش را حتی تا زیر ۵ میلیون ریال برای فیلم "جانان" رساند.
وی همین طور از اكران فیلم معمایی "ایده اصلی" در زمان نامناسب گفت و افزود كه با درخواست های تماشاچیان در خصوص اینكه در زمان اكران در جزیره نبوده اند، این فیلم باردیگر بر پرده نقره ای نقش بست كه این مساله خود نشان از نقش زمان اكران در استقبال تماشاچیان سینما دارد.
مدیر سینمای سیتی سنتر قشم البته ابراز امیدواری كرده كه با آغاز اكران فیلم های جدید در مهرماه همچون "ردخون" و "پیلوت" كه از فیلم های خوش ساخت سینمای ایران هستند، رونق باردیگر به پرده سینمای قشم بازگردد.
وی همین طور از اكران فیلم های "مردی بدون سایه" و "شاه كش" آگاهی داد و افزود: با خنك تر شدن هوا و بازگشت خیلی از ساكنین از تعطیلات تابستان انتظار می رود استقبال از فیلم های سینما افزایش یابد.
حاجی میرزا طهرانی، زمان اكران نامناسب، كاهش سطح كیفی برخی فیلم ها و كم شدن كمك های بلیت سازمان منطقه آزاد قشم به صورت نیم بها را در كاهش فروش موثر دانست.
به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، سینما سیتی سنتر قشم با ۲۷۶ نفر گنجایش، مدرنترین سینمای جنوب كشور است كه اسفندماه ۹۷ به بهره برداری رسید. صندلی های این سینمای مدرن در حالی در قشم خاك می خورند كه از مسئولین و مردم انتظار بیشتری برای پشتیبانی از هنر هفتم می رود.
گزارش از نصیر عالیخانی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس

منبع:

1398/07/06
18:15:09
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: اكران , سینما , سینمایی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال