برنامه های تئاتری هفته ملی كودك اعلام گردید

برنامه های تئاتری هفته ملی كودك اعلام گردید به گزارش سام فیلم مركز تولید تئاتر و تئاتر عروسكی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به مناسبت «هفته ملی كودك» بیشتر از ۴۰ نمایش محیطی در مناطق و مراكز مختلف تهران اجرا می كند.


به گزارش سام فیلم به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل كانون، در روز شنبه دو تئاتر «هفت خوان» به كارگردانی میثم یوسفی و «دامن خیال انگیز» به كارگردانی بهناز مهدی خواه اجرا می شود.
تئاتر «هفت خوان» در سه اجرای مختلف در ساعت های ۹، ۱۰: ۳۰ و ۱۷ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون واقع در خیابان حجاب و «دامن خیال انگیز من» از ساعت ۹ تا ۱۱ در بیمارستان قلب شهید رجایی اجرا خواهد شد.
در روز یك شنبه ۱۴ مهر سه تئاتر «خوزه» كاری از گروه پنج هفت یك، «قیچی كه دنبال كار می گشت» اثر سعید زین العابدینی و «گل باقالی به مدرسه می رود» به كارگردانی بهناز مهدیخواه اجرا خواهد داشت.
«خوزه» ساعت ۱۶ در محوطه پارك لاله، روبروی مركز تئاتر كانون و در ساعت های ۹ و ۱۷ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون نمایش داده می شود و هم زمان با اجرای این تئاتر، كار دیگری با عنوان «قیچی كه دنبال كار می گشت» در مركز آفرینش ها اجرا خواهد شد.
همچنین در این روز تئاتر «گل باقالی به مدرسه می رود» از ساعت ۱۰ تا ۱۱ پذیرای عموم علاقه مندان در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خواهد بود.
دوشنبه ۱۵ مهر را با سه تئاتر و شش اجرا می توان روز پركار اهالی تئاتر كودك و نوجوان دانست. در این روز تئاتر «زندگی در اعماق اقیانوس» به كارگردانی زهرا مریدی با سه اجرای مجزا به استقبال كودكان علاقه مند به این هنر می رود. برگزاری یك اجرا در شیفت بعدازظهر در محوطه پارك لاله، روبروی مركز تئاتر كانون، یك اجرا در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون، یك اجرا در پارك پردیسان در زمره فعالیت های نمایشی زهرا مریدی در برنامه هفته ملی كودك در این روز است.
همچنین در این روز تئاتر «ماهی رنگین كمان» به كارگردانی امیرمحمد انصافی در دو شیفت مختلف بامداد و عصر به ترتیب در شیرخوارگاه و بیمارستان بهرامی اجرا خواهد شد و تئاتر «گل باقالی به مدرسه می رود» ساعت های ۹ و ۱۰: ۳۰ در مركز آفرینش ها نمایش داده می شود.
چهارمین روز هفته ملی كودك با سه اجرا توام است. «زندگی در اعماق اقیانوس» در شیفت بامداد ویژه كودكان در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون، در كنار اجرای عصر دو تئاتر «گل باقالی به مدرسه می رود» در محوطه پارك لاله، روبروی مركز تئاتر كانون و «قیچی كه دنبال كار می گشت» در گنبد مینا از فعالیت های نمایشی این روز است.
علاقه مندان به تئاتر در روز چهارشنبه مصادف با پنجمین روز «هفته ملی كودك» می توانند با حضور در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون به تماشای تئاتر «ماهی رنگین كمان» در دو اجرای بامداد بپردازند. همینطور در این روز تئاتر «مبارك و قالیچه پرنده» با كارگردانی حامد زحمتكش در شیفت بامداد همین مركز نمایش در خواهد آمد.
بعدازظهر این روز «زندگی در اعماق اقیانوس» در موزه سینما، فرصت اجرا می یابد.
پنج شنبه هم با هفت اجرای مختلف توام خواهد بود. «زندگی در اعماق اقیانوس» و «قیچی كه دنبال كار می گشت» در شیفت بامداد در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون واقع در خیابان حجاب اجرا می شود.
تئاتر «هفت خوان» به كارگردانی میثم یوسفی در شیفت بعدازظهر روبروی مركز تئاتر كانون در پارك لاله پذیرای علاقه مندان است و تئاتر «مبارك و قالیچه پرنده» بعدازظهر در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون اجرا می شود. سه تئاتر «مبارك و قالیچه پرنده» و «قیچی كه دنبال كار می گشت» و «زندگی در اعماق اقیانوس» هم در این روز در شیفت بعدازظهر در شیرخوارگاه و باغ كتاب فرصت اجرا دارند.
روز پایانی هفته ملی كودك با بیشتر از ۱۰ اجرا كه بیش تر آنها در پارك «آب و آتش» است همراه می شود. در این روز «خوزه» با چهار اجرا، «مبارك و قالیچه پرنده» با سه اجرا و «هفت خوان» با سه اجرا در عصر روز جمعه در پارك آب و آتش نمایش داده می شود و تئاتر «ماهی رنگین كمان» در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون اجرا خواهد شد.
این نمایش های محیطی به صورت مجانی برای كودكان، نوجوانان و خانواده ها در مكان های مختلف اجرا می شود.
برنامه های هفته ملی كودك در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر كشور از جانب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و با مشاركت سازمان ها و نهادهای مختلف برگزار می گردد.
منبع:

1398/07/13
14:46:17
5.0 / 5
4224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال