تجربه تلخ كلینت ایستوود در آستانه ۹۰ سالگی

تجربه تلخ كلینت ایستوود در آستانه ۹۰ سالگی به گزارش سام فیلم تازه ترین فیلم كلینت ایستوود ۸۹ ساله در گیشه بدترین عملكرد را داشت، در هفته ای كه «جومانجی: مرحله بعد» پرفروش ترین فیلم جهان بود.


به گزارش سام فیلم به نقل از خبر آنلاین، پرفروش ترین فیلم این روزهای سینمای جهان «جومانجی: مرحله بعد» است. فیلمی كه در سه روز نخست اكران در آمریكای شمالی بیشتر از ۶۰ میلیون دلار و در دیگر كشورها نزدیك به ۸۶ میلیون دلار گیشه داشت. «جومانجی» سرانجام به سه هفته حكمرانی مطلق انیمیشن «یخ زده / فروزن» بر گیشه سینمای جهان تمام كرد. موضوعی جذاب، ستاره ای پرطرفدار فروش بالای «جومانجی: مرحله بعد» دلایلی حدودا واضحی دارد. مهم ترین دلیل آن داستان جذابی است كه سال ها پیش با بازی رابین ویلیامز ستاره فقید كمدی روی پرده رفت. داستانی كه بعد از این همه سال هنوز هم تازه و پرمخاطب است. از جانب دیگر این فیلم كه روایتی ماجراجویانه و طنز دارد، با حضور بازیگرانی مثل دواین جانسون ستاره محبوب سال های اخیر ژانر اكشن و كمدی، كنار جك بلك و كوین هارت تركیب ایده آلی یافته است.
این فیلم قبل از اینكه در آمریكا روی پرده برود در كشورهای دیگر اكران شد و تا كنون بیشتر از ۲۱۲ میلیون دلار از بلیت فروشی كسب كرده است. قسمت پیشین «جومانجی» با عنوان «به جنگل خوش آمدید» سال ۲۰۱۷ روی پرده سینما رفت و در نهایت با فروش ۹۶۲ میلیون دلاری پایان یافت. از بخت بد «جومانجی: مرحله بعد» هفته آینده یك فیلم جدید از سری «جنگ ستارگان» روی پرده خواهد رفت كه به احتمال زیاد پایانی خواهد بود بر صدرنشینی این فیلم در گیشه سینمای جهان. ششمین فیلم میلیاردی دیزنی در سال ۲۰۱۹ هفته پیش فروش جهانی انیمیشن «یخ زده ۲» از مرز یك میلیارد دلار گذشت و تبدیل به سومین انیمیشن دیزنی بعد از «یخ زده» و «زوتوپیا» شد كه به این ركورد دست پیدا می كند. در حالیكه ۴ هفته از شروع اكران «یخ زده» می گذرد، همچنان در بین پرفروش ترین فیلم های در حال اكران جایگاه مستحكمی دارد و هفته پیش در آمریكا نزدیك به ۲۰ میلیون دلار و خارج از آمریكا بیشتر از ۵۵ میلیون دلار فروش داشت. كلینت ایستوود و روایتی از یك رویداد واقعی ستاره ۸۹ ساله سینمای آمریكا هنوز فعال است و هر سال در مقام بازیگر یا كارگردان فیلمی تازه به سینما عرضه می كند. وی در فیلم جدیدش با عنوان «ریچارد جول» یكی از كم فروغ ترین گیشه هایش را تجربه نمود. فیلم جدید ایستوود در افتتاحیه به فروش ۵ میلیون دلاری بسنده كرد. با این میزان فروش و با عنایت به بودجه ۴۰ میلیون دلاری، فیلم «ریچارد جول» در زمره آثار زیان ده گیشه قرار می گیرد. ریچارد جول افسر پلیس و محافظ امنیتی آمریكایی بود. وی در جریان برگزاری المپیك تابستانی سال ۱۹۹۶ آتلانتا بعنوان بخشی از نگهبانان گارد امنیتی فعالیت می كرد كه در حین بمب گذاری در این المپیك جان انسان های زیادی را نجات داد اما چند از روز بعد از این اتفاق متهم به انجام این بمب گذاری شد.
اكران كم فروغی فیلمی در ژانر وحشت «كریسمس سیاه» فیلمی در ژانر وحشت است كه هفته گذشته روی پرده سینما رفت و افتتاحیه ای ۴ میلیون دلاری داشت. این فیلم بازسازی فیلمی كانادایی به همین نام است كه سال ۱۹۷۴ روی پرده سینما رفت. بودجه ساخت «كریسمس سیاه» میلیون دلار است، پس باوجود گیشه كم فروغ افتتاحیه زیان ده نخواهد بود. دیگر پرفروش های گیشه سینما فیلم «چاقوكشی» به روال چند هفته گذشته در بین پرفروش ها جای داشت و سومین فیلم پرفروش بزرگترین بازار سینمای جهان بود. «فورد ضد فراری»، «كویین و اسلیم» و «روزی زیبا در محله» دیگر فیلم های پرفروش بودند. رقابتی داغ در پیش است هفته آینده فیلم های مهمی مثل «جنگ ستارگان: خیزش اسكای واكر»، «بمب شل/ بمب خبری» با بازی نیكول كیدمن و شارلیز ترون، «گوهرهای تراش نخورده» با بازی آدام سندلر روی پرده می روند. این در شرایطی است كه فیلم هایی مثل «جومانجی» و «یخ زده» همچنان روی پرده هستند. ۲۴۱۲۴۱

1398/09/25
20:35:21
5.0 / 5
4306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال