كارگردان نمایش راه پله مطرح كرد:

این نمایش به نقد دنیای مدرن می پردازد

این نمایش به نقد دنیای مدرن می پردازد به گزارش سام فیلم كارگردان نمایش«راه پله» می گوید: این نمایش به نقد دنیای مدرن و جابه جایی نقش های انسانی در فضای مجازی حاكم در قرن حاضر می پردازد و اشاره به جغرافیای خاصی ندارد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، «راه پله» به نویسندگی و كارگردانی سپیده میرحسینی در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه است. میرحسینی كه در زمینه فیلم سازی هم فعالیت داشته با این اثر برای نخستین بار در تئاتر كارگردانی كرده و معتقد است: نگاه مؤلف در سینما و تئاتر فاصله بسیاری با مخاطب ندارد.
او اظهار داشت: برعكس این نگاه، فاصله مخاطب در مقابل هنر تئاتر و سینما متفاوت می باشد، من در سینما فقط تصویری كه باید خلق شود را در مقابل چشمان مخاطب قرار می دهم و شاید این اقتدار بخش جذاب و لذت بخش سینما برای هر كارگردانی باشد، اما در تئاتر مخاطب آزادانه تو را می بیند، می شنود و نقد می كند. به نظرم تئاتر كاری بسیار دشوار و مقدس است.
میرحسینی كه متن «راه پله» را هم خودش نوشته است، اضافه كرد: «راه پله» می تواند نقد دنیای مدرن و جابه جایی نقش های انسانی در فضای مجازی حاكم در قرن حاضر باشد و اشاره به جغرافیای خاصی ندارد، زنان و مردانی كه در این پیچیدگی گیركرده و جای خودرا به دیگری می دهند و جای دیگری را می گیرند. وقتی در مورد ایده اولیه گم شدن زنی در راه پله های تودرتو فكر می كنم تنها خودرا كودكی می بینم كه در هزارتوی بازی های بچگانه می دود و به دنبال زندگی می خندد، زمین می خورد، اشك می ریزد و باردیگر بازهم از اول. نمایشنامه «راه پله» برای نخستین بار پیش از هر شروعی در متن زندگی ام جریان داشت و دارد و هنوز هم خودرا در حصار راه پله های مارپیچ می بینم.
او درباره انتخاب بازیگران این نمایش هم اظهار داشت: همه بازیگران این نمایش تابحال تجربه بازی در تئاتر و تصویر را داشته اند. كاوه آفاق در زمینه موسیقی كارهای بسیاری داشته، به نظرم هنر هم تك بعدی نیست و هنرمند می تواند چند بعد داشته باشد. او امسال در فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی هم بازی كرده و قبلاً هم تجربیاتی در عرصه تئاتر داشته است. ما نیز دوست داشتیم فضایی را فراهم نماییم تا این هنرمند بتواند حضور موفقی در تئاتر داشته باشد.
میر حسینی افزود: بازیگران اصلی این نمایش بهاره رهنما و كاوه آفاق هستند كه بهاره رهنما در نقش «مهسا» زنی مدرن و افسارگسیخته را بازی می كند و با اینكه از شوهرش «مهران» 10 سال بزرگ تر است اما اهتمام دارد زنانگی خودرا بروز دهد و از قالب تهی و پوچ زندگی كه در آن گم شده خودرا نجات دهد، بازی های زیرپوستی در متنی زنانه در این اثر موجب ارتباط بسیار عالی مخاطبان تئاتر به خصوص زنان شده است.
وی مسئله تامین سرمایه برای كار در تئاتر را مهم دانست و اظهار داشت: فقط می توانم بگویم كاش فضای مستقل هنری حمایت دولتی داشت تا هنرمند تنها به خلق اثر خود بیندیشد نه كوشش برای تامین سرمایه.
نمایش «راه پله» به نویسندگی و كارگردانی سپیده میر حسینی، با بازی بهاره رهنما، كاوه آفاق، صحرا اسداللهی، میلاد اتابكی و علی برقی است.
سامان بهرام پور: تهیه كننده، مهشید بهرام پور: مدیر تولید و مجری طرح، فاضل قنادی: دراماتورژ و سمیرامیس محمدی مدیر روابط عمومی این نمایش هستند. نمایش «راه پله» كاری از گروه تئاتر «مكا» تا روز سه شنبه 17 دی ماه، ساعت 18: 30 به مدت زمان 70 دقیقه در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می رود.
منبع:

1398/10/15
19:58:04
5.0 / 5
4310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال