از كیمیایی و مجیدی تا حاتمی كیا و مهدویان در ماراتن جشنواره فجر

از كیمیایی و مجیدی تا حاتمی كیا و مهدویان در ماراتن جشنواره فجر به گزارش سام فیلم فیلم های بخش مسابقه سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی گشتند. بر این اساس، سال جاری شاهد رقابتی سخت بین سه نسل از فیلمسازان كشورمان همچون مسعود كیمیایی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی كیا، رضا مهدویان و... خواهیم بود.


به گزارش سام فیلم به نقل از خبر آنلاین، امشب (جمعه ۲۰ دی) با بیان اسامی فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره سی وهشتم فیلم فجر این دوره از جشنواره وارد فاز جدیدی شد و حالا فیلمسازان و اهالی رسانه و مخاطبان جدی سینما خودشان را برای یك رقابت داغ در ایام سرد زمستانی بهمن ماه آماده می كنند. ابراهیم داروغه زاده كه حالا سومین سالی است كه دبیری جشنواره فیلم فجر را به عهده دارد روبه روی دوربین های شبكه خبر نشست و ۲۲ فیلم حاضر در جشنواره سی وهشتم را اعلام نمود. فیلم هایی كه برخی كارگردان های نام آشنا دارند و در طول ساخت حسابی سروصدا به پا كرده اند و برخی آن قدر بی سروصدا ساخته شده اند كه از آنها اطلاعاتی در دست نیست. شگفتی جشنواره سی وهشتم اما شاید گذشتن هیات داوران از نام هایی مثل رضا درمیشیان، ابراهیم ایرج زاد و حمید نعمت الله باشد كه البته درباره فیلم «قاتل و وحشی» دبیرخانه جشنواره سی وهشتم این توضیح را عرضه داد كه به خاطر مشكلاتی كه بر سر مالكیت این فیلم وجود دارد در لحظات آخر از جمع بندی هیات انتخاب كنار گذاشته شده و در صورت رفع این مشكلات این فیلم هم در جشنواره سال جاری به نمایش درخواهد آمد. فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره سی وهشتم را با هم مرور نماییم. «خورشید» مجید مجیدی كارگردان «بچه های آسمان» بار دیگر مقرر است با فیلمی با مضمونی اجتماعی به سینما برگردد. فیلمی درباره كودكان كار و با بازی جواد عزتی. فیلمی كه فیلمنامه اش را مجیدی با همكاری نیما جاویدی كارگردان «سرخپوست» نوشته است و فیلمبرداری آنرا هومن بهمنش به عهده داشته است. «خورشید» از شهریور ۹۸ در جنوب تهران كلید خورد و گفته می شود داستان آنرا یادآور كارهای شاخص سینمای مجیدی می دانند. باید دید آیا مجیدی كه نه با «محمد رسول الله(ص)» و نه با فیلم هندی اش «آن سوی ابرها» نتوانست توفیقات گذشته خویش را تكرار كند آیا بار دیگر می تواند به روزهای اوج خود برگردد؟ این اتفاقی است كه با نگاهی به نام هایی كه در این فیلم با مجیدی همكاری كرده اند چندان بعید به نظر نمی رسد. «آتابای» نیكی كریمی
نیكی كریمی در پنجمین فیلمش همكاری جدیدی را با یكی از بازیگران موفق سال های قبل سینمای ایران آزموده است. او كه آخرین حضورش در جشنواره فیلم فجر در مقام كارگردان به سال ۹۳ و فیلم «شیفت شب» برمی گردد در پنجمین فیلمش فیلمنامه ای از هادی حجازی فر را جلوی دوربین آورده است. فیلمی كه گروه سازنده تلاش می كنند خبر چندانی از آن منتشر نشود و در كوشش برای دانستن داستان آن تنها به این پاسخ كه «آتابای» یك درام عاشقانه است بسنده می كنند. جواد عزتی، هادی حجازی فر، سحر دولتشاهی، دانیال نوروش بازیگران این فیلم هستند كه موسیقی آنرا حسین علیزاده ساخته است.
«خون شد» مسعود كیمیایی
«خون شد»؛ این نام تازه ترین اثر كارگردان كهنه كار سینمای ایران است كه در تهران و حدودا با تمام المان های ثابت فیلم های كیمیایی در حال ساخت است. كیمیایی بار دیگر و در تازه ترین فیلمش هم از جوانمردی می گوید و معرفت و غرور. هرچند قرار گرفتن نام وی در كنار نام یكی از سرمایه گذاران پرحاشیه یكی دو سال گذشته سینمای ایران انتقاداتی را به دنبال داشته اما گروه سازنده به سرعت در حال ساخت این فیلم هستند تا مسعود كیمیایی بار دیگر در جشنواره فیلم فجر حاضر باشد.
سعید آقاخانی، سیامك انصاری، لیلا زارع، نسرین مقانلو، هومن برق نورد و سیامك صفری با گریم ها و لباس های جنوب شهری در تازه ترین فیلم كیمیایی حاضر هستند و باید دید نتیجه كار این بازیگران و كارگردانی كارگردان «قیصر» كه گفته می شود به شكلی با این فیلم «قیصر» ورژن جدید را خواهد ساخت، آیا مورد توجه اهالی رسانه و منتقدان و مخاطبان قرار می گیرد یا كیمیایی بار دیگر مثل آنچه در نشست خبری «قاتل اهلی» رخ داد، نشست جنجالی و پرحاشیه ای را تحمل خواهد نمود. البته شاید هم این كارگردان اگر بازخورد منفی بگیرد همانند آنچه پس از اكران «متروپل» در جشنواره سی ودوم رخ داد، تصمیم بگیرد اصلا در نشست خبری حاضر نشود و به سوالات خبرنگاران و منتقدان پاسخ ندهد. - - - - - - - - -- - - - - - - - -- - - - - - - - -- - - - - - - - -- - - - - - - - - در این باره بیشتر بخوانید: اسامی فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر۳۸ اعلام شد دلیل حذف «قاتل و وحشی» از جشنواره فجر اعلام شد - - - - - - - - -- - - - - - - - -- - - - - - - - -- - - - - - - - -- - - - - - - - -
«خروج» ابراهیم حاتمی كیا
آخرین حضور كارگردان «از كرخه تا راین» در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۶ برمی گردد و فیلم جنجالی «به وقت شام». ابراهیم حاتمی كیا بعد از آنكه نشست خبری پرحاشیه ای را در پردیس سینمایی ملت تجربه كرد، در اختتامیه هم دریافت جایزه بهترین كارگردانی به صورت مشترك را برنتابید و از صداوسیما گرفته تا جشنواره و منتقدان فیلمش را به باد انتقاد گرفت و اظهار داشت: «من فیلمساز وابسته ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است كه روی این سن می آیم و می روم، بار اولم نیست. باید تقدیر كنم از سازمان اوج كه واقعا سربازان گمنام هستند... »
ابراهیم حاتمی كیا حالا و در جشنواره سی وهشتم بار دیگر با یك سوژه ملتهب سیاسی و اجتماعی حاضر خواهد شد. كشاورزانی كه سوار بر تراكتور راهی تهران می‎شوند تا صدای اعتراض خودشان به از بین رفتن محصولاتشان در سیل را به گوش هیات دولت برسانند. فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی ها، گیتی قاسمی، جهانگیر الماسی، آتش تقی پور، فرزاد حسنی و... بازیگران پرتعداد فیلم «خروج» هستند كه كارگردان «آژانس شیشه ای» برای ساخت آن برای سومین بار از سرمایه «اوج» بهره گرفته و باید دید این فیلم او كه حالا حدودا تمام خط داستانی اش را بازیگرانش لو داده اند می تواند نظر منتقدان و اهالی رسانه را جلب نماید یا یك مرتبه دیگر با یك نشست جنجالی و شاید با یك اختتامیه جنجالی روبه رو خواهیم بود. باید تا بهمن ماه و رقابت داغ جشنواره صبر نماییم تا به پاسخ این سوال برسیم.
«درخت گردو» محمدحسین مهدویان
مهدویان یكی از كارگردان های نسل جدید است كه این دوره از جشنواره فیلم فجر نسبت به سه حضور قبلی اش كار سخت تر و رقبای سرسخت تری پیش رو دارد. هرچند تنور رقابت جشنواره فیلم فجر بعنوان بزرگترین رویداد سینمایی كشور همیشه داغ است اما سال جاری برای مهدویان كه با «ایستاده در غبار»، «لاتاری» و دو «ماجرای نیمروز» ۴ جشنواره پی در پی در فجر حاضر بوده و همیشه هم فیلم هایش جنجال های خاص خودشان را داشتند عرصه رقابت با بزرگان چه از كارگردان های پیشكسوت و چه كارگردان های هم نسل با خودش است. مهدویان كه بعد از «ماجرای نیمروز، رد خون» گفته بود دیگر فیلمی با سوژه تاریخی نمی سازد، نتوانست پای قول خودش بایستد و در «درخت گردو» بار دیگر یك سوژه ملتهب تاریخ معاصر را برای فیلم جدیدش برگزید. سوژه ای كه در غرب كشور می گذرد و گفته می شود به بمباران شیمیایی یكی از شهرهای كشور در روزهای جنگ می پردازد.
كارگردان «ایستاده در غبار» اما برای نخستین بار از بازیگر ثابت ۴فیلم قبلی اش یعنی هادی حجازی فر دور شد و فیلم جدیدش را با تیم بازیگران جدید و البته تهیه كننده جدید ساخت. فیلمی كه پیمان معادی بازیگر بین المللی سینمای ایران در آن ایفای نقش كرده و بعد از آخر فیلمبرداری از لذت بخش بودن همكاری با مهدویان و بی صبری برای دیدن نتیجه كار بر روی پرده سینما نوشته است. مهران مدیری دیگر شگفتی تیم بازیگران فیلم تازه مهدویان است كه باید دید نتیجه كنار هم قرار گرفتن این اسم های مطرح آیا می تواند نظر اهالی رسانه و منتقدان را جلب نماید یا بازخوردهای منفی سبب می شود بار دیگر محمدحسین مهدویان از ساخت فیلمی با سوژه تاریخی ابراز پشیمانی كند.
«روز بلوا» بهروز شعیبی
شعیبی كارگردان جوان اما در عین حال باتجربه ای است كه در جشنواره فیلم فجر هم پرافتخار بوده است. او با «دهلیز» جایزه بهترین فیلم را دریافت كرد و حاصل تلاشش در ساخت «داركوب» سیمرغ بلورین بهترین كارگردانی بود. بهروز شعیبی كه در ماههای پیش با ایفای نقش میرزا كوچك خان در سریال «گیله وا» به تلویزیون هم آمد و همكاری با «اوج» را تجربه نمود «روز بلوا» را هم با سرمایه همین سازمان فرهنگی ساخت. فیلمی كه بابك حمیدیان نقش اصلی آنرا ایفا می كند و داستان یك استاد دانشگاه و چهره مطرح تلویزیونی است كه از جانب پلیس با افترا هایی روبه رو می شود كه زندگیش را گرفتار چالش می كند. «روز صفر» سعید ملكان درباره «روز صفر» پیش از این هم در گزارش های «در راه جشنواره سی وهشتم» نوشته بودیم. فیلمی كه نخستین تجربه كارگردانی سعید ملكان است. طراح گریم و تهیه كننده مطرح سینمای كشور كه در پرونده كاری اش تهیه كنندگی «تنگه ابوقریب» به كارگردانی بهرام توكلی به چشم می خورد. سعید ملكان اما برای نخستین تجربه اش در كارگردانی به سراغ یك سوژه حساس و سخت رفته است. گفته می شود او ماجراهایی درباره عبدالمالك ریگی رئیس گروهك تروریستی جندالشیطان را به تصویر كشیده است. ساعد سهیلی و امیر جدیدی دو بازیگر اصلی این فیلم معرفی گشتند. طبق شنیده ها، ساعد سهیلی در نقش عبدالمالك ریگی و امیر جدیدی در نقش مامور امنیتی خواهند بود. گریم و لباس های محلی امیر جدیدی -كه منتشر نشده است- نشان داده است او سكانس های دشواری را تجربه كرده است.
«آبادان یازده ۶۰» مهرداد خوشبخت فیلم سینمایی «آبادان یازده۶۰»، فیلمی كه حسن معجونی، علیرضا كمالی و نادر سلیمانی را در فهرست بازیگرانش دارد. این فیلم تازه ترین محصول مركز فیلم و سریال سازمان اوج است كه گفته می شود اثری متفاوت در حوزه دفاع مقدس است و شروع جنگ ایران و عراق را دستمایه روایت قرار داده است. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «مردم غیور آبادان... شهر در آستانه سقوط قرار گرفته است!»
«خوب، بد، جلف ارتش سری» پیمان قاسمخانی دومین فیلم پیمان قاسمخانی و در حقیقت دنباله فیلم اول؛ ماجراهای پژمان جمشیدی این دفعه در سینما و البته با اضافه شدن بازیگرانی مثل ریحانه پارسا و حامد كمیلی. قسمت اول «خوب، بد، جلف» كه در سال ۹۵ با استقبال فوق العاده ای مواجه گردید و درسی وپنجمین جشنواره فیلم فجر توانست دیپلم افتخار بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را كسب كند، این دفعه مقرر است با یك فضای متفاوت به روایت زندگی حرفه ای سام و پژمان بپردازد.
سام درخشانی، پژمان جمشیدی، حامد كمیلی، ستاره پسیانی، ریحانه پارسا، مارال فرجاد، علی اوجی، شكیب شجره و فرهاد آئیش و با هنرمندی گوهر خیراندیش، در «خوب، بد، جلف: ارتش سری» به ایفای نقش می پردازند. «پوست» برادران ارك بهمن و بهرام ارك كه با فیلم كوتاه «حیوان» نام خویش را در محافل سینمایی بر سر زبان ها انداختند در نخستین تجربه ساخت فیلم بلند به سراغ یك ژانر كمیاب در سینمای ایران رفتند. ژانر وحشت. «پوست» كه به تهیه كنندگی محمدرضا مصباح ساخته شده است، درباره عشق، جادو و خرافه پرستی است. برادران ارك كه خودشان ترك زبان هستند «پوست» را به زبان تركی و در جایی در اطراف تبریز ساخته اند و مخاطبان جشنواره فیلم فجر احیانا باید فیلم را با زیرنویس فارسی به تماشا بنشینند. محمدرضا مصباح تهیه كننده این فیلم درباره اش می گوید: ««پوست» یك داستان عاشقانه را با الهام از افسانه های محلی در فضایی آمیخته با سحر و جادو تعریف می كند كوشیده تا عجایب نگاری داشته باشد. این فیلم بدون استفاده از اسامی و چهره های شناخته شده، جذابیت های زیادی برای مخاطبان دارد و پیشنهادهای جدیدی برای مسیر آتی سینمای ایران ارائه می دهد. من معتقدم فیلم «پوست» شروعی برای دوری از انحصار سینمای بدنه و ورود به فضای هنری است.» «شنای پروانه» محمد كارت محمد كارت هم نام خویش را با ساخت فیلم كوتاه «بچه خور» به اهالی جدی سینما شناساند. فیلمی كه در جشنواره های مختلف جوایز زیادی به دست آورد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. این كارگردان جوان حالا با تهیه كنندگی یك كارگردان كهنه كار و باسابقه یعنی رسول صدرعاملی به سراغ ساخت یك سوژه اجتماعی رفته است تا با نخستین فیلم بلندش به جشنواره سی وهشتم بیاید. در خلاصه داستان فیلم محمد كارت آمده است: «در جنوب شهر، شنای پروانه طوفان به پا می كند.» كارت در این نخستین تجربه با بازیگران مطرحی چون جواد عزتی، طناز طباطبایی، امیر آقایی، پانته آ بهرام، علی شادمان همكاری داشته است. «آن شب» كوروش آهاری اولین فیلم بلند كوروش آهاری كه فیلمنامه آن توسط كوروش آهاری و میلاد جرموز نوشته شده است، درباره یك زوج ایرانی در آمریكاست كه در یك هتل محبوس شده اند در حالیكه نیروهای بیگانه ای آنها را وادار می كند كه با رازهایی كه از هم پنهان كرده اند روبه رو شوند.
محمد درمنش، الكس بروتو و جفری الارد به صورت مشترك تهیه كنندگی این فیلم سینمایی را برعهده داشته اند. همینطور تری جرج سازنده «هتل ریواندا» و برنده جایزه اسكار و گلدن گلوب بعنوان مشاور تهیه كننده در این فیلم حضور داشته است. شهاب حسینی، امیرعلی حسینی، آرمین مهر، گلبرگ خاوری، علی كوششی و هنرمند خردسال لیلا گرگانیان بازیگران اصلی این فیلم هستند كه در كنار بازیگران خارجی: لی لی ویكی، جرج مگوایر، الستر لیتم، مایكل گرم و جیا مورا مقابل دوربین رفته اند. «مغز استخوان» حمیدرضا قربانی «مغز استخوان» دومین ساخته سینمایی «حمیدرضا قربانی» است كه در این دوره از جشنواره فیلم فجر به رقابت خواهد پرداخت. جواد عزتی، بابك حمیدیان، پریناز ایزدیار، نوید پورفرج و بهروز شعیبی بازیگران این فیلم سینمایی هستند كه كه با فیلمنامه ای از علی زرنگار با مضمونی اجتماعی جلوی دوربین رفته است. «سه كام حبس» سامان سالور فیلم سینمایی «سه كام حبس» به نویسندگی و كارگردانی سامان سالور و تهیه كنندگی ساسان سالور در تهران فیلمبرداری شد. در این فیلم بازیگرانی چون محسن تنابنده، پریناز ایزدیار، سمیرا حسن پور، متین ستوده، مریم بوبانی، محمود نظرعلیان، یدالله شادمانی، محمد اشكان فر و علیرضا مهران جلوی دوربین سالور رفتند. سامان سالور آخرین بار در سال ۹۲ فیلم «تمشك» را ساخت. «ساكنین سرزمین سكوت»، «چند كیلو خرما برای مراسم تدفین»، «ترانه تنهایی تهران»، «آمین خواهیم گفت» و «سیزده ۵۹» از دیگر ساخته های این كارگردان است. «تومان» مرتضی فرشباف «تومان» یك فیلم پرتره از زندگی سهراب شهید ثالث است كه فرید مصطفوی نویسندگی آنرا برعهده داشته است. میرسعید مولویان، مجتبی پیرزاده، پردیس احمدیه، ایمان صیاد برهانی و حامد نجابت از بازیگران این فیلم هستند. مرتضی فرشباف پیش از این فیلم های «بهمن» و «سوگ» را در گروه هنروتجربه اكران كرده است. «ابر بارانش گرفته» مجید برزگر فیلم سینمایی «ابر بارانش گرفته» چهارمین فیلم بلند مجید برزگر در مقام كارگردان است كه در سی وهشتمین جشنواره ملی فیلم فجر سال جاری نمایش داده می شود. داستان و فرم متفاوت این فیلم در ادامه فیلم های پیشین این كارگردان است كه چندی قبل و در سكوت خبری در تهران و شمال ایران فیلمبرداری شده است. فیلمنامه این فیلم توسط مجید برزگر و آرمان خوانساریان نوشته شده و تهیه كنندگی اثر را خود برزگر عهده دار است. نازنین احمدی، مزدك میرعابدینی، علی ثانی فر، ارشیا نیك بین بازیگران اصلی فیلم هستند. در خلاصه داستان «ابر بارانش گرفته» آمده است: سارا، پرستار ۳۵ ساله و مجرب، به بیمارانش كمك می نماید تا آرام شوند. حتی آنها كه امیدی به زنده ماندنشان نیست… «دوزیست» برزو نیك نژاد برزو نیك نژاد و سعید خانی بعد از تجربه فیلم «لونه زنبور» «دوزیست» در با سوژه ای اجتماعی جلوی دوربین بردند. جواد عزتی، هادی حجازی فر، ستاره پسیانی، مجید نوروزی، لیلی فرهادپوری، الهام اخوان، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی و سعید پورصمیمی جمع بازیگران «دوزیست» را می سازند. در خلاصه داستان این اثر آمده است «حمید: دوزیسته دیگه، نره زیر آب كه، میره زیر دست و پا له میشه.» «عامه پسند» سهیل بیرقی «عامه پسند» سومین فیلم بلند سهیل بیرقی بعد از «من» و «عرق سرد» است كه از اواسط مهر ماه در شهرضا مقابل دوربین رفت. فاطمه معتمد آریا، هوتن شكیبا و باران كوثری تركیب بازیگران اصلی این فیلم را می سازند. «عامه پسند» به نویسندگی سهیل بیرقی در ژانر اجتماعی ایجاد می شود و فضایی متفاوت با دو فیلم قبلی این كارگردان دارد. در خلاصه داستان فیلم كه برآمده از مفهوم «عامه پسند» در لغت نامه دهخدا است آمده: عامه پسند. [ م مَ / مِ پَ سَ ] (ن مف مركب) آنچه را مردم معمولی پسندند. آنچه را عرف پسندد. «قصیده گاو سفید» بهتاش صناعی ها «قصیده گاو سفید» دومین فیلم سینمایی بهتاش صناعی ها به تهیه كنندگی غلامرضا موسوی است. مریم مقدم ایفاگر نقش اصلی زن فیلم «قصیده گاو سفید» است. این دومین فیلم سینمایی صناعی ها پس از «احتمال باران اسیدی» است. مریم مقدم، علیرضا ثانی فر، لیلی فرهادپور، فرید قبادی، فرید ازقندی، امیر شریعت، ماهور احمدی، محمد حیدری، زهرا پرهون، ابراهیم گله دارزاده، سمیه برجی، مهدی پیله وری، ماندانا معزی پور، سمكو روشنی، ساچلی تاجبخش و آوین پوررئوفی به ایفای نقش در این فیلم پرداخته اند. «مردن در آب مطهر» برادران محمودی در فیلم جدید برادران محمودی كه «مردن در آب مطهر» نام دارد علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق علیرضا آرا، امیررضا رنجبران، خیام وقار، پیمان مقدمی، مهتاب جعفری، فرید اسحاقی، فاطمه شكری، محیا رضایی، فاطمه میرزایی و علیرضا مهران به ایفای نقش پرداخته اند. عاشقانه ای كه قصه چند جوان مهاجر افغان را روایت می كند كه قصد رفتن به اروپا رادارند. ‎در خلاصه داستان فیلم آمده است ‎رونا: حامد ‎از دریا نترسی یا ‎از هر چی بترسی بلای جونت میشه ‎حامد: نمی ترسم «سینما شهر قصه» كیوان علی محمدی كیوان علی محمدی بعد از تجربه ساخت فیلم هایی مثل «گیلدا» و «ارغوان» به سراغ یك قصه اجتماعی دیگر رفته است. فیلمی كه اطلاعات چندانی از آن در دست نیست و علی محمدی علاوه بر كارگردانی، نویسندگی و تهیه كنندگی اش را هم برعهده دارد. به نظر می آید قصه این فیلم بی ارتباط با سینما شهر قصه، یكی از سینماهای قدیمی تهران نباشد هرچند برای مشخص شدن قطعیت این مورد باید منتظر نمایش فیلم در سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر باشیم. «من می ترسم» بهنام بهزادی فیلم سینمایی «من می ترسم» به كارگردانی بهنام بهزادی ساخته شده است. پوریا رحیمی سام كه سال ها در حوزه تئاتر فعالیت داشته و تابحال در فیلم هایی همچون «احتمال باران اسیدی»، «ناهید»، «چهارراه استانبول» و... به ایفای نقش پرداخته است در «من می ترسم» جلوی دوربین بهنام بهزادی رفت. در خلاصه داستان، «من می ترسم» چهارمین فیلم بلند سینمایی بهنام بهزادی، آمده است: «بدیش اینه من وسط كلی شك ام كه می خوام برم یا نه... ولی بدترش اینه كه صدبرابرش مطمئنم نمی تونم بمونم.» در این فیلم الناز شاكردوست، پوریا رحیمی سام، امیر جعفری، ستاره پسیانی، مهران احمدی، پیام یزدانی، مجید جعفری و یگانه رفتاری بازی می كنند. فیلم های رزرو به ترتیب اولویت: ۱- پسركشی (محمدهادی كریمی)
۲-زنبور كاركر (افشین صادقی)
۳-بی صدا حلزون (بهرنگ دزفولی زاده)
۴-عروسی مردم (مجید توكلی)
۵-عنكبوت (ابراهیم ایرج زاد) ۲۵۸۲۵۸

1398/10/21
14:42:09
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال