پیام های كه برای فقدان محمد علی كشاورز در حال مخابره است

پیام های كه برای فقدان محمد علی كشاورز در حال مخابره است سام فیلم: شورای مركزی كانون كارگردانان سینما، مدیر كل هنرهای نمایشی، حجت الله ایوبی، مدیر مجموعه تئاتر شهر، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، مدیر تماشاخانه ˮسنگلجˮ در پیام های جداگانه ای درگذشت محمد علی كشاورز را تسلیت گفتند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، در متن پیام تسلیت شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران آمده است: «دریغ بسیار که سینما، تئاتر و تلویزیون ایران یکی دیگر از بهترین بازیگرانش را از دست داد. محمدعلی کشاورز آفریننده شخصیتهای ماندگار و فراموش نشدنی در آثار کارگردانان مهم تاریخ سینما چون ناصرتقوائی، بهرام بیضائی، علی حاتمی، داریوش مهرجوئی، ابراهیم گلستان، عباس کیارستمی، فرخ غفاری و... بود.
او دائی جان سرهنگ در سریال دائی جان ناپلئون، شعبان استخوانی در سریال هزاردستان، خواجه قشیری در سریال سربداران، خواب گزار اعظم در سریال سلطان و شبان، پدرسالار در سریالی به همین نام، اتابک در فیلم سینمایی کمال الملک، برادر بزرگ فیلم مادر و نقش های مهم فیلم هایی چون روز واقعه، دلشدگان، ناصرالدین شاه آکتور سینما، زیردرختان زیتون و... بود. او حضوری فراموش نشدنی در نمایشهایی چون آنتیگون، آندورا، ادیپوس شهریار و... داشت و افسوس که با داشتن چنین آثار باارزشی در سینما و تلویزیون او را از دست دادیم.
محمدعلی کشاورز در سن نود سالگی این یادگارهای ماندنی را برای اهل هنر و همه مردم ایران باقی گذارد و خود به سرای باقی شتافت.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران، درگذشت این هنرمند برجسته را به ایرانیان، خانواده اش، همکاران و همه هنر دوستان این سرزمین مانا تسلیت می گوید. یاد و خاطره هنرمندانه مرحوم کشاورز و هنرمندانی چون او فراموش شدنی نیست و برای همیشه در خاطره هنر ایران زمین باقی خواهد ماند.»


پیام تسلیت قادرآشنا برای درگذشت محمد علی کشاورز
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.
متن پیام قادر آشنا به شرح زیر است:
«چه می توان گفت در سوگ بزرگمردی که از شاهدان برگزاری سالن ۲۵ شهریورِ سابق و سنگلج کنونی، دانشکده هنرهای دراماتیک و از روی صحنه روندگان در آن سالن و هنرجویان در آن دانشکده بوده است؟ و چگونه می توان ریشه های تناور او را در تئاتر که به باروبر دادن در مقابل دوربین سینما و تلویزیون انجامید از یاد برد؟
محمدعلی کشاورز تئاتر را «مثل نسیم روح بخش بهاری، نوید عشق و امید این زندگی» می دانست و معتقد بود این هنر یکی از سرمایه های بزرگش بوده است. هنری که یاری دهنده وی در آفرینش شخصیت هایی تا ابد ماندگار در قاب دوربین شد.
چه نیکنام مردی ست او که در غیابش از جهان زندگان نیز با هر بار زنده کردن نقشی نامش به نکویی بر زبان جاری می شود.
فقدان محمدعلی کشاورز هنرمند عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون را به مخاطبانِ بسیارش، خانواده، دوستان، آشنایان و علاقه مندانش تسلیت می گویم.»

مردی از تبار بالابلندی ها، آسمانی شد
پیام دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران به دنبال درگذشت استاد کشاورز
به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو، متن پیام حجت الله ایوبی بدین شرح است:

«رو به بالا و زپستی ها رها
خوش ترین مرگی است مرگ شعله ها
مردی از تبار بالابلندی ها و از جنس ادب واخلاق آسمانی شد.
پدری مهربان و پر از آرزوهای شیرین برای سربلندی ایران. یار و یاور جوانان. زیباترین تصویر از شکوه یک تمدن کهن آسمانی شد.
هجران محمدعلی کشاورز را به ساکنان کوی فرهنگ و هنر و به همه مردم ایران به‍ ویژه خانواده گرامی اش تسلیت می گویم.»


خیزش تئاتر نوین ایران در کار و نام کسانی چون محمد علی کشاورز نمادین شد
سعید اسدی مدیر تئاتر شهر بعد از ضایعه درگذشت استاد محمدعلی کشاورز بازیگر پیشگام تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان، به نمایندگی از کارکنان این مجموعه پیام تسلیتی را منتشر نمود.
در متن پیام تسلیت سعید اسدی آمده است:
یکی دیگر از طلایه داران نسل پر قدر و با شکوه تئاتر ایران، چشم از جهان فرو بست. خیزش تئاتر نوین ایران در کار و نام درخشان کسانی چون استاد محمد علی کشاورز و همراهان هنرمندش نمادین شده است.
او حالا به خیلی از آن سفر کرده های گرانسنگ پیوسته، و یاد و هنر و مهارت مثال زدنی اش بعنوان بخشی ماندگار از خاطره تاریخی ما در هنر ایران زمین و در ذهن و زبان مردمان این سرزمین باقی خواهد ماند.
مجموعه تئاترشهر سوگوار درگذشت اوست و به خانواده ی محترم ایشان و هنرمندان گرامی تسلیت می گوییم.»
پیام تسلیت مدیرعامل خانه هنرمندان برای درگذشت کشاورز
مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و رئیس تماشاخانه ایرانشهر درگذشت استاد محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر را تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است:
محمدعلی کشاورز از پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی کشور بعد از تحمل یک دوره درد و رنج بیماری، سرانجام در واپسین روزهای بهار فوت کرد و به لقاء دوست پیوست. او از نسل هنرمندان برجسته ای بود که متاسفانه در سال های اخیر یکی بعد از دیگری ما را ترک می کنند، با این وجود کارنامه درخشانی که محمدعلی کشاورز در دوران فعالیت هنری خود به جا گذاشت، نقش او را همیشه در پس صحنه ذهن ما زنده نگاه خواهد داشت.
دلشدگان، هزارستان، کمال الملک، کفش های میرزا نوروز، مادر، ناصرالدین شاه آکتور سینما، آقای بخشدار، زیر درختان زیتون، روز واقعه تنها تعداد اندکی از آثار برجسته ای است که استاد محمدعلی کشاورز در آنها هنرمندانه به ایفای نقش پرداخت.
بازی در نقش پدرسالار، کشاورز را به هنرمندی ماندگار در بین توده های مردم تبدیل کرد.
استاد محمدعلی کشاورز نمونه کم نظیر هنرمندی است که امروز نسل جوان هنرهای نمایشی کشور می تواند از کارنامه هنری او، درس های بسیاری فراگیرد.
درگذشت این هنرمند گرامی را به خانواده و بازماندگان محترم ایشان و خصوصاً جامعه هنری کشور تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای آن عزیز روحی شاد طلب دارم.

پیام تسلیت مدیرعامل موسسه تصویر شهر
هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر در پیامی درگذشت محمدعلی کشاورز را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:
انسانی شریف، مردی بزرگ و هنرمندی مردمی جهان خاکی را به سمت منزل گاه ابدی خویش ترک کرد.

"محمدعلی کشاورز" هنرمند ارزشمندی که با نقش آفرینی های هنرمندانه اش در ذهن و زمانه ما ماندگار شد و نام او همیشه در فرهنگ و هنر ایرانیان زنده و جاویدان است.

درگذشت این هنرمند را به خانواده گرامی ایشان، جامعه هنری و مردم هنردوست تسلیت می گویم.»

یادش گرامی و روحش شاد

پیام تسلیت مدیر تماشاخانه سنگلج
پریسا مقتدی مدیر تماشاخانه سنگلج نیز در پیامی درگذشت محمد علی کشاورز را تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است: «امروز به سوگ استادی نشسته ایم که تا آخرین روزهای زندگی پربارش، از شور و امید لبریز بود. محمدعلی کشاورز؛ ستاره ای که با حضور در سالهای آغازین فعالیت تماشاخانه سنگلج در نمایش هایی چون «چوب به دستهای ورزیل»، « لبخند باشکوه آقای گیل، »، «اسب سفید» و...، برگ های درخشانی از تاریخ این تماشاخانه خاطره انگیز را رقم زده است. بسیار مفتخریم که سال قبل نخستین نشان تماشاخانه سنگلج را در پنجاه و چهارمین سالروز تاسیس این تماشاخانه به این استاد بزرگ اهدا کرده ایم.
با کمال تاسف و تاثر درگذشت استاد محمدعلی کشاورز را به خانواده محترم ایشان، خانواده هنر ایران و اهالی تئاتر تسلیت می گویم.»
منبع:

1399/03/26
23:44:16
5.0 / 5
2677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال