پیشنهاد كارگردان صحنه هایی از یك جدایی

هنر و تجربه اكران آنلاین راه اندازی كند

هنر و تجربه اكران آنلاین راه اندازی كند كارگردان مستند «صحنه هایی از یك جدایی» می گوید باوجود اینكه سانس ها، روزها و سینماهای بیشتری برای اكران فیلم خود در اختیار دارد، دلیل بر افزایش تماشاگران نسبت به قبل نیست.


وحید صداقت در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت اکران آخرین اثر خود، "صحنه هایی از یک جدایی"، که مقرر است از ۴ تیر ماه در گروه سینمایی هنر و تجربه به روی پرده برود اظهار داشت: این مستند از هفته اول بهمن ماه ( پیش از بسته شدن سینماها به علت ویروس کرونا) آغاز به اکران کرد و به مدت حدود یک هفته به معرض نمایش گذاشته شد. پس از آن هم سینماها ( به علت ویروس کرونا ) تعطیل شدند. حال پس از این مدت طولانی و به صورت اتوماتیک، اکران آن ادامه خواهد یافت.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای اکران "صحنه هایی از یک جدایی" حمایتی شده اند، خاطرنشان کرد: آنطور که من در خبرها خوانده بودم، قرار بود از فیلم هایی که پس از بازگشایی باردیگر سینماها متقاضی اکران می شوند، حمایت شود اما گویا حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد و یا هر جای دیگری شامل حال فیلم های هنر و تجربه نمی گردد.
صداقت با عنایت به شرایط موجود، اظهار داشت: آنچنان نگرانی خاصی برای جذب تماشاگر به سینما نداریم. با توجه شرایط موجود، دو راه پیش رو داشتیم. یا باید به اکران آنلاین روی می آوردیم و پیش از بازگشایی سینماها به نمایش ادامه می دادیم و یا ناگزیر باید صبر می کردیم تا سینماها باز شود و اتوماتیک وار، اکران را ادامه می دادیم.
این کارگردان در پاسخ به این سؤال که آیا سینما هنر و تجربه تمهیدات خاصی برای فیلم هایی که مقرر است روی پرده برود اتخاذ نموده است، اظهار داشت: به علت اینکه فیلم های کمی متقاضی اکران در این سینماها شده اند، تعداد سانس ها، سینماها و روزهایی که به هر فیلم اختصاص می گیرد طبیعتا بیشتر می شود. البته که پیش از این با مشکل کمبود سانس، روز اکران و تعداد سینما روبرو بوده ایم اما رفع این مشکل در این شرایط به معنای جذب بیشتر تماشاگر نیست.
کارگردان مستند «صحنه هایی از یک جدایی» در ادامه اظهار داشت که امیدوار است سینما هنر و تجربه بخش اکران آنلاین را راه اندازی کند تا فیلم هایی که به واسطه این گروه اکران می شوند، از راه اکران آنلاین هم در دسترس مردم قرار بگیرند تا مردم به سمت و سوی دو یا سه شبکه آنلاینی نروند که از فیلم های مستقل هنر و تجربه حمایت نمی کنند.
مستند «صحنه هایی از یک جدایی»، به زوایای پنهان فیلم جدایی نادر از سیمین می پردازد و روایتی است از شکل گیری ایده و فیلمنامه و انتخاب بازیگران تا آخر فیلمبرداری و بازتاب های جهانی این فیلم، همراه با تصاویری از فیلم و پشت صحنه با روایت اصغر فرهادی و گفتگوهایی از مایک لی، ژان کلود کریر و ابراهیم گلستان.
منبع:

1399/04/03
23:18:18
5.0 / 5
2512
تگهای خبر: آنلاین , اكران , بازیگر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال