آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار تایید شد

آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار تایید شد به گزارش سام فیلم آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات به پییشنهاد كمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران و اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان نرم افزار ایران با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان توسعه تجارت و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تهیه شد.


به گزارش سام فیلم به نقل از فدراسیون فاوا، حمید زادبوم - رئیس سازمان توسعه تجارت ایران - اعلام نمود: آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در جلسه روز گذشته شورایعالی صادرات مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد به منظور تصویب در هیات وزیران، به دبیرخانه هیات دولت ارسال شود. در واقع، شورایعالی صادرات مقرر کرد آئین نامه صادرات نرم افزار مسیر خویش را برای تصویب در هیات وزیران طی نماید. این تایید است نه تصویب.
زادبوم اضافه کرد: تمامی مواردی که هیات دولت به دنبال تصویب آن است، از بخش های مختلف به دبیرخانه این هیات ارسال می شود و در دستور کار آنها قرار می گیرد. این آئین نامه هم از مسیر شورایعالی صادرات با تایید معاون اول رئیس جمهور، به دبیرخانه هیات دولت ارسال می شود. دبیرخانه هیات دولت هم بعنوان پیشنهاد شورایعالی صادرات، آنرا به هیات ارسال می کند.
به قول او، تصویب نهایی این آئین نامه باید در هیات دولت صورت بگیرد تا بعنوان مصوبه هیات وزیران ابلاغ شود.
زادبوم عنوان کرد: چنانچه آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور مورد موافقت شورایعالی صادرات قرار نمی گرفت، مسیر تصویب آن در همین مرحله مسدود می شد.
بر طبق این گزارش، شورایعالی صادرات، در دوم تیرماه ۹۹ به بررسی آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور پرداخت. این آئین نامه به پییشنهاد کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان توسعه تجارت و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تهیه شده است.
آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در جهت قانونمندتر شدن صادرات فناوری اطلاعات و پشتیبانی از صادرکنندگان این حوزه در خردادماه سال قبل در کمیته کارشناسی شورایعالی صادرات در محل سازمان توسعه تجارت به تصویب رسید و مقرر است، فردا در شورایعالی صادرات بررسی شود.
آئین نامه مذکور دارای ۱۵ ماده است. بعضی از این ماد، وظایفی را بر عهده متولیان تجاری، اقتصادی و فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور می گذارد. بر مبنای مواد آئین نامه اجرایی پشتیبانی از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران همچون نهادهایی هستند که در جهت تحقق اهداف این آئین نامه وظایفی را عهده دار خواهند شد.
همینطور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بانک مرکزی، وزارت امور خارجه، سازمان تأمین اجتماعی، صندوق ضمانت صادرات ایران و صندوق های غیردولتی توسعه صادرات به همراه شرکت های بیمه ایرانی و صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه از دیگر نهادهایی هستند که بر مبنای آئین نامه مذکور موظف به همکاری در جهت اهداف آن هستند.
منبع:

1399/04/04
22:38:26
5.0 / 5
3004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال