از حمایت ویژه از سینماها تا نیم بها شدن بلیت در پنج روز هفته

از حمایت ویژه از سینماها تا نیم بها شدن بلیت در پنج روز هفته سام فیلم: تعلق گرفتن فروش فیلم ها به مدت سه ماه به سینماها، كمك هزینه یكصد میلیونی، مشروط كردن اكران آنلاین، پرداخت قبض سینماها توسط سازمان سینمایی و نیم بها شدن بلیت ها از مصوبات یازدهمین جلسه كارگروه بررسی لطمه های كرونا در سینما هستند.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در این نشست مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان ۹۹ برای کلیه فیلم های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده اند، درآمد فروش آنها تماما به سینما تعلق گیرد و در آخر اکران، معادل فروش خالص آنان از طرف سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت گردد.
تک سانس ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود.
همین طور به این فیلم ها یکصد میلیون تومان، کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام 4 درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف 500 میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از 500 میلیون تومان بیشتر شد 100 میلیون تومان دیگر نیز بصورت بلاعوض اعطاء شود.

در این نشست مقرر شد بمنظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل دو هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شوای صنفی نمایش.

ضمناً اکران فیلم های خارجی فقط تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد.

پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از شروع مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این نشست با اشاره به نامه رئیس سازمان سینمایی به معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد استمرار جریان تولید در سینمای کشور و جلوگیری از توقف آن، تثبیت اشتغال دست اندرکاران سینمایی، تقویت بازار سینمای ایران و جبران کاستی های بازار اکران مقرر شد جهت اجرایی شدن این بسته پشتیبانی از هنرصنعت سینما پیگیری ویژه شود.

همین طور گزارشی از روند فعالیت سینماها در دوران کرونا ارائه شد که حسین انتظامی با تقدیر از مدیران و پرسنل سینماها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن های سینما بر ادامه این روند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما اصرار کرد.

در این نشست بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد.

در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی لطمه های کرونا در سینما که با حضور رئیس سازمان سینمایی انجام شد علاوه بر معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) و محمد قاصد اشرفی(رییس انجمن سینماداران) حاضر بودند.

منبع:

1399/05/09
23:10:07
5.0 / 5
2037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال