آمریكا چه قدر بدهی دارد؟

آمریكا چه قدر بدهی دارد؟ سام فیلم: میزان درآمدهای دولت آمریكا از دو تریلیون دلار نیز عبور كرد.


به گزارش سام فیلم به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا اختتام ماه آگوست به دو تریلیون و ۷۰۲ میلیارد و ۴۷۱ میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا اختتام این ماه ۸۱۸۸ دلار اندازه گیری شده است. از جانب دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا اختتام ماه آگوست به یک تریلیون و ۱۵۶ میلیارد و ۹۵۸ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۱۷۳ میلیارد و ۵۶۵ میلیون دلار بوده است.
در ماه آگوست، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۱۸۹ میلیارد و ۶۷ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۶۰۳ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آگوست به ۱۹ تریلیون و ۵۴۷ میلیارد و ۳۶۲ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خودرا بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ نموده است.
جمعیت آمریکا هم اکنون ۳۳۰ میلیون ۱۱۲ هزار و ۴۰۲ نفر است که از این تعداد، ۱۴۳ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۹۲ نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا اختتام این ماه معادل ۱۶ میلیون و ۱۵۷ هزار نفر بوده است.
سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۲ میلیون و ۵۶۹ هزار شغل و بخش دولتی ۲۳ میلیون و ۲۶۸ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۵۷۱ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند.
از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۱۹ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۳ میلیون و ۲۶۸ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.
تا اختتام ماه آگوست متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۲ هزار و ۳۹۶ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۴ هزار و ۳۴۷ دلار بوده است.
در شرایطی که تا اختتام ماه آگوست ۳۵ میلیون و ۷۵۴ آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند، ۱۸ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۴۱ نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.
منبع:

1399/06/15
15:01:37
5.0 / 5
1918
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال