امین حیایی یك جشنواره تئاتری تاسیس كرد

امین حیایی یك جشنواره تئاتری تاسیس كرد به گزارش سام فیلم مدیر نخستین دوره جشنواره تئاتر «نگاه» كه اخیرا توسط امین حیایی بنیانگذاری شده است، یكی از مهم ترین اهداف این جشنواره را شناسایی استعدادهای تازه دانست.


جشنواره تئاتر «نگاه» جشنواره ای است که امین حیایی آنرا در آکادمی بازیگری خود پایه ریزی کرده است. مدتی پیش فراخوان این جشنواره منتشر گردید و امید حیایی (برادر امین حیایی) بعنوان مدیر این رویداد در گفتگویی با ایسنا به تشریح اهداف و برنامه های این جشنواره پرداخت.
او با ارائه توضیحاتی درباره آموزش هنرجویان از سطوح مقدماتی تا پیشرفته اضافه کرد: نگاه ما این است که فارغ التحصیلان آموزشگاه نباید رها شوند بلکه باید فضا و بستری برای آنان فراهم نمود تا آنچه را در دوره های آموزشی آموخته اند، در کار عملی هم دنبال کنند.
حیایی افزود: ما همین طور در تلاش هستیم تا این هنرجویان و فارغ التحصیلان در تولیدات آکادمی و نیز دیگر تولیدات حرفه ای خارج از این فضا هم فعالیت و کسب تجربه کنند.
مدیر جشنواره تئاتر «نگاه» با اشاره به انتشار فراخوان این جشنواره افزود: به سبب ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، از متقاضیانی که خارج از تهران هستند، درخواست دعوت کردیم فیلم نمایش های خودرا بفرستند؛چراکه این بخش به صورت آنلاین انجام خواهد شد. البته متقاضیان در تهران نیز می توانند فیلم نمایش های خودرا بفرستند و محدودیتی دراین زمینه وجود ندارد.
به گفته او، مقرر است نمایش های برگزیده در سالن تئاتر همین آکادمی اجرا شوند تا هنرجویان در زمینه رویارویی با عموم تماشاگران هم تجربه به دست آورند.
حیایی، از توجه به اخلاق حرفه ای بعنوان دیگر اولویت این جشنواره نام برد و اظهار داشت: اخلاق حرفه ای برای ما از هر چیزی مهم تر است و در کنار آن به کارهای کاوشگرانه و پژوهش محور هم همچون کارهای اجرایی توجه داریم.
او همین طور آگاهی داد که این جشنواره ادامه دار خواهد بود و در دوره های بعدی، بخش هایی مانند فیلم کوتاه، نمایشنامه خوانی، مونولوگ و... نیز ذیل عنوان جشنواره نگاه برگزار می شود.
حیایی اشاره کرد: شعارمان این است که هنرجویان در فضایی حرفه ای و سالم با یکدیگر رقابت کنند.
او در آخر آگاهی داد که علاوه بر اجراهای هنرجویان، هنرمندان حرفه ای هم در سالن تئاتر این موسسه آموزشی به اجرای نمایش خواهند پرداخت چونکه دیدن نمایش های حرفه ای برای هنرجویان جوان همچون کلاس درس آموزنده است و نوعی کارگاه آموزشی شمرده می شود.
دبیر این جشنواره پریسا محمدی است و فراخوان آن بر سایت آکادمی بازیگری امین حیایی به آدرس اینترنتی: WWW.hayaiee.com انتشار یافته است.


1399/07/03
22:03:35
5.0 / 5
1891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال