مدیر یك تماشاخانه خصوصی:

دل مان می خواهد فرهنگی بمانیم

دل مان می خواهد فرهنگی بمانیم سام فیلم: در روزگاری كه خیلی از تماشاخانه های خصوصی برای حفظ سالن های خود گرفتار ترس و تردید هستند، مدیران تماشاخانه «هیلاج» امید دارند كه بتوانند رویه فرهنگی خودرا ادامه بدهند.


رامین معصومیان مدیر این تماشاخانه درباره انگیزه خود از راه اندازی این سالن در دوران سخت کرونایی به ایسنا می گوید: تماشاخانه ما خیلی تازه تاسیس نیست و «هیلاج» مجموعه ای با سابقه ۲۷ ساله است و یک موسسه تولیدی و آموزشی قدیمی در سینما و تئاتر شمرده می شود. تماشاخانه هم سال قبل با اجرای «پنجاه، پنجاه» مرتضی اسماعیل کاشی راه اندازی شد. اجرای پر فروغی که نزدیک به 80 شب تا پیش از کرونا روی صحنه رفت.
او ادامه می دهد: پس از بازگشایی سالن های تئاتر و سینما، ما با تاخیر فعالیت مان را شروع کردیم؛ چون قصد داشتیم درباره شرایط اجرا در روزهای کرونا بررسی هایی انجام دهیم.
معصومیان پشتیبانی از گروه های اجرایی و تماشاگران را مهم ترین محور کارهای این سالن می داند و اضافه می کند: کل شورای سیاستگذاری شامل آقای امیر شهاب رضویان بعنوان مدیر موسسه و نیز تیم اجرایی مان، امیرسپهر تقی لو و احمد نجفی، تلاش شان بر این است که گروه های نمایشی در شرایط سخت کرونایی با کمترین دغدغه نمایش های خودرا اجرا کنند و ناچار به پرداخت هزینه های بالا نشوند. فعلا به کف فروش فکر نمی نماییم ولی تمام تلاش مان بر این است که این مساله بتدریج حذف شود.
او ادامه می دهد: ضمنا چون اینجا مدرسه آموزشی است، پشتیبانی از جوانان هم دیگر رویکرد مهم ماست.
معصومیان از کیفیت گرایی بعنوان دیگر اولویت این سالن یاد می کند و می گوید: نخستین و آخرین ملاک مان، کیفیت کارهاست.
وی همینطور خواهان پشتیبانی از تماشاخانه های خصوصی می شود و اضافه می کند: مشکل همیشگی تماشاخانه های خصوصی این است که از طرف هیچ نهاد یا ارگانی حمایت نمی شوند بنا بر این شاید ما هم مدتی نتوانیم درآمدزایی نماییم ولی با همه سختی ها می کوشیم چراغ تماشاخانه روشن بماند و ایمان داریم در طولانی مدت جواب می گیریم.
معصومیان یکی از سیاستگذاری های این تماشاخانه را بازاریابی آثار نمایشی می داند و می گوید: دراین زمینه با گروه ها تعامل و مشارکت می نماییم.
او درباره فعالیت همزمان آموزشگاه و تماشاخانه نیز توضیح می دهد: این همزمانی حتما تاثیرات خودرا دارد ولی ما این دو بخش را از هم مجزا می نماییم تا هر یک مستقل باشند. طبیعتا یکی از اهداف ما این است که خروجی های مدرسه بازیگری هیلاج در تماشاخانه اجرا داشته باشند و هدف مان هم فقط اجرای نمایش نیست، بلکه معرفی چهره های مستعد جدید است.
معصومیان در عین حال می افزاید: طبیعتا در این وضعیت پیچیده نمی توانیم آینده خیلی دور و درخشانی را برای خود متصور شویم، همچنان که در زندگی شخصی هم چنین پیش بینی هایی نمی توان کرد ولی با همه این اوصاف برای کارهای تجاری هنری به ویژه در مجموعه های خصوصی منعی نمی بینم، چون تا زمانی که تماشاگر نباشد و پول به تئاتر تزریق نشود، تئاتر رشد نمی کند ولی آنچه در این میان دشوار است، رفتار اصولی و حفظ چارچوب های هنری است که نباید کاملا به ورطه تجاری بیفتد و همه تلاش ما هم حفظ این موارد است.
بگفته او، هم اکنون برنامه های نیم سال دوم این تماشاخانه مشخص شده و بتدریج اعلام خواهد شد.
منبع:

1399/07/05
13:56:26
5.0 / 5
2301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال