پروژه های امید سینمایی تا كی به بهره برداری می رسند؟

پروژه های امید سینمایی تا كی به بهره برداری می رسند؟ به گزارش سام فیلم معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی انجام شده تاكید ما به شهرداری ها این است كه پروژه پردیس های امید سینمایی كشور بر مبنای زمان بندی تعیین شده ۶ ماهه اجرا و به بهره برداری برسند.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، رمضانعلی حیدری خلیلی در جلسه انعقاد تفاهم نامه پروژه پردیس سینمایی امید شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه مدیریت شهری اسدآباد دغدغه فرهنگی دارد و پیگیری ها برای ایجاد پردیس سینمایی امید در این شهر، نشان دهنده این مورد است، اظهار نمود: سال قبل بنا بود این پردیس در شهرستان نهاوند ایجاد شود که به خاطر فراهم نشدن زمینه، بنا بر این شد که جابجایی پروژه داشته باشیم و اسدآباد با عنایت به پیشینه فرهنگی درخشانی که داشت و هم آمادگی و علاقمندی مدیریت شهری و جمعیت دانش آموزی و دانشجویی ۲۵ هزار نفری، بعنوان شهر منتخب در استان همدان برای اجرای پردیس سینمایی امید انتخاب گردید.


وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های سینمایی کشور یکی از راهبردهای سازمان امور سینمایی و زمینه ساز توسعه و تقویت بازار سینمای کشور است و پردیس سینمایی امید بر طبق این راهبرد در شهرهای فاقد سینما و منتخب استان ایجاد می شود، اظهار داشت: در جهت شعار "ایران، تهران نیست" حضور جدی تری در استان ها خواهیم داشت که در این پروژه محور اصلی و بنیادی شهرداری ها هستند و تابحال در ۲۶ شهر منتخب از ۲۶ استان کشور، تفاهم نامه به امضا رسیده است.

حیدری خلیلی با اشاره به اینکه پردیس سینمایی امید در جهت کلان برنامه " عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" راه اندازی می شود، تصریح کرد: افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن که دارای جمعیت بیشتری هستند، هدف دیگر ایجاد این پردیس هاست.

وی با تاکید بر اینکه شهری که به فرهنگ بها داده و به این مقوله مهم توجه داشته باشد، اساسا آینده بهتری خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد: شهرستان اسدآباد وضعیت نسبتاً خوبی در زمینه زیرساخت های فرهنگی، جمعیتی و مدیریت شهری دارد؛ اما این دغدغه مسؤلان استان و شهرستان به توسعه فضای کالبدی فرهنگی و هنری ؛ شایسته قدردانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی اضافه کرد: راه اندازی پردیس سینمایی امید زمینه مناسبی برای پویایی بیشتر فرهنگی و هنری و کاهش صدمه های اجتماعی را فراهم نموده و میتواند علاوه بر اکران فیلم های روز سینمای کشور، میزبان برگزاری جشنواره های مختلف باشد.

حیدری خلیلی در مورد پروژه سینمایی امید هم توضیحاتی عرضه کرد و با اشاره به اینکه تأمین زمین پردیس سینمایی امید بر عهده شهرداری اسدآباد است، خاطرنشان کرد: این پروژه در خیابان امام خمینی(ره) جانمایی شده و نیازمند حداقل ۵ میلیارد تومان اعتبار است و مدت ۶ ماه زمان برای اجرا و بهره برداری پروژه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای این پروژه باید بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ مترمربع زمین اختصاص پیدا کند و با حداقل ۳ سالن سینمایی و بیشتر از ۳۰۰ صندلی ایجاد شود. بر مبنای برنامه ریزی انجام شده، سازمان امور سینمایی ۷۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به شهرداری پرداخت می کند.

وی با اشاره به اینکه ما تفاهم نامه ای هم با سازمان همیاری شهرداری های کشور منعقد کرده ایم؛ اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه شهرداری هایی که مجری طرح پروژه پردیس سینمایی امید هستند، می توانند مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان هم از سازمان شهرداری ها به صورت کمک بلاعوض دریافت نمایند.

حیدری خلیلی با اشاره به اینکه بیشتر از ۲۹۶ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشور در حال راه اندازی است، اظهار داشت: راه اندازی پردیس سینمایی امید ادامه خواهد یافت و در استان های باقی مانده هم این طرح اجرا خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی از پیشنهاد نامگذاری یکی از سالن های این پردیس در حال راه اندازی در شهرستان اسدآباد به نام رضا رستمی اطلاع داد و اظهار داشت: آقای رستمی که اهل این شهرستان بودند و در همین جا به خاک سپرده شده اند از روزنامه نگاران و خبرنگاران فعال و خوشنام سینما بودند که چند سال پیش ایشان را از دست دادیم و امیدواریم با این نامگذاری یاد این سینمایی نویس فقید را زنده نگاه داریم.
منبع:

1399/07/10
19:20:25
5.0 / 5
1496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال