چه خبر از فراخوان جشنواره فیلم فجر؟

چه خبر از فراخوان جشنواره فیلم فجر؟ به گزارش سام فیلم در چند سال گدشته فراخوان جشنواره فیلم فجر معمولا اواخر مهرماه منتشر می شد، ولی سال جاری پنج روز از آبان سپری شده و هنوز خبری از فراخوان نیست.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، سی ونهمین دوره جشنواره فیلم فجر مقرر است به دبیری محمد مهدی طباطبایی نژاد برگزار گردد اما در این روزهای کرونایی که با شدت یافتن بیماری و گسترده شدن میزان شیوع آن روبرو می باشیم، تصمیمی سخت مقابل برگزارکننده های این رویداد سینمایی است که مهم ترین رویداد هنری کشور هم به حساب می آید.
آنچه پیگیری ها درباره فراخوان جشنواره فیلم فجر گزارش می دهد، این است که فعلا خبری از فراخوان نیست ولی احیانا در همین ماه آبان منتشر می شود و هم اکنون جلسه های شورای سیاست گذاری برقرار است تا یک تصمیم قاطع درباره نحوه برگزاری این رویداد گرفته شود. البته تصمیم قاطعانه گرفتن در این روزها، چندان کار راحتی نیست و همه چیز با اما و اگر و مشروط بودن به شرایط آینده خواهد بود.
ظبق گفته های بعضی مدیران، جشنواره فیلم فجر اساسا سه راه بیشتر پیش رو ندارد؛ یا به تعویق بیفتد، یا سال آینده همزمان با جشنواره جهانی فجر برگزار گردد و یا اینکه سال جاری تعطیل شود.
گپ و گفت با برخی دست اندکاران جشنواره و هم صحبت های پیشین مدیران سازمان سینمایی براین نکته تاکید دارند که برگزاری آنلاین جشنواره فیلم فجر منتفی است چون امکان صیانت از فیلم ها وجود ندارد و اگر هم مسؤلان تصمیم به برگزاری آنلاین بگیرند هیچ فیلمسازی فیلم تازه ساخته خویش را به صورت آنلاین نمایش نمی دهد، همانطور که در جشنواره فیلم کودک هم کسی حاضر نشد در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم های خویش را در اختیار پخش آنلاین قرار دهد.
با این وجود به نظر می آید اگر تعداد مبتلایان به کوید و آمار فوتی های این بیماری همانند مقطعی در بهار سال جاری کاهش پیدا کند، احتمال برگزاری جشنواره با رعایت پروتکل ها و ظرفیت 50 درصدی وجود دارد در غیر اینصورت باید در انتظار یک تصمیم منطقی بود تا جشنواره فیلم فجر به محلی برای شیوع بیشتر بیماری تبدیل نشود. هرچند معلوم نیست برای همان ظرفیت 50 درصدی هم چه تعداد از علاقه مندان و افراد مجاز، حاضر به شرکت در جشنواره و به خطر انداختن سلامتی خود و خانواده هایشان هستند.1399/08/05
22:55:53
5.0 / 5
1343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال