رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران خبر داد؛

آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی از شنبه در تهران

آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی از شنبه در تهران به گزارش سام فیلم رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، بر مشاركت فعال در اجرای طرح شهید سلیمانی بمنظور بیماریابی و پشتیبانی از بیماران كرونائی در مناطق محروم تهران اصرار كرد و اظهار داشت: این طرح از روز شنبه اجرا خواهد شد.


به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، جلیل کوهپایه زاده، با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بمنظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا ویروس، اظهار داشت: این طرح از اول آذر ۹۹ با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران و همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین و به صورت سراسری اجرا می شود. وی اظهار نمود: طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» عملیاتی می شود که دانشگاه علوم پزشکی ایران هم بعنوان یکی از مجریان این برنامه همکاری و حضور فعال دارد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، بر استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب (کادر درمان، پزشکان، پرستاران و دانشجویان) جهت حضور و مشارکت حداکثری در این طرح اصرار کرد و اضافه کرد: سازماندهی کمیته های عملیاتی و تیم های اجرائی برمبنای سه محور اصلی مراقبت، حمایت و نظارت در دستور کار بخش های مختلف قرار دارد.

وی با اشاره به انجام تست های گسترده، هدفمند و هوشمند در مناطق تعیین شده، اشاره کرد: شناسایی همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا، جدا سازی و رهگیری بیماران، تقویت پروسه درمان و کاهش حداکثری موارد بستری در این طرح مورد توجه است. کوهپایه زاده اعلام نمود: دانشگاه علوم پزشکی ایران در عملیاتی شدن ۳۰ اقدام اجرائی این طرح مشارکت کامل خواهد داشت، خصوصاً در بخش مراقبت با انجام تست های وسیع، رصد بیماران و افراد در تماس نزدیک، معرفی افراد مبتلا به مراکز جامع و بیمارستان ها، آموزش بیماران و عموم مردم، حضور فعال دارد.


منبع:

1399/09/01
16:24:38
5.0 / 5
1627
تگهای خبر: آموزش , خانواده , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال