اكران فیلمهای جشنواره فجر در برج میلاد قطعی نیست

اكران فیلمهای جشنواره فجر در برج میلاد قطعی نیست مهر نوشت: مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در گفتگویی رادیویی بیان کرد که اکران فیلمها طی سی ونهمین جشنواره فجر در برج میلاد هنوز قطعی نشده است.شب گذشته ۱۷ دی ماه، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر در گفتگو با برنامه «پشت صحنه» رادیو تهران درباره انتشار اسامی فیلمهای متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره اظهار داشت: سالهای گذشته هم متقاضیان زیاد بودند اما تفاوت سال جاری این است که ما اسامی را برای نخستین بار منتشر کردیم و طبیعتاً خیلی ها تازه متوجه می شوند که چه اتفاقی افتاده است. این نکته را تاکید کنم که انتشار این اسامی، در خصوص حضورشان در جشنواره فجر سال جاری نیست. جشنواره مقرراتی دارد که در فراخوان اعلام شده است. دبیرخانه جشنواره بررسی می کند و با مشخص شدن مغایرت هایی که در آئین نامه و بندهای ذکر شده اعلام شده است، اساسا این تعداد شاید نزدیک به ۵۰ درصد ریزش داشته باشد.
وی اضافه کرد: بزرگترین علت ریزش فیلمها هم ویدئویی بودن بسیاری از آنها است. تاکید کردیم که آثار باید پروانه ساخت سینمایی باید داشته باشند و بسیاری از فیلمها ویدئویی هستند. من فکر می کنم در نهایت چیزی نزدیک به ۶۰ فیلم به دست هیئت داوران برسد.
نجفی درباره نحوه انتخاب فیلمها و روند داوری پیش رو در جشنواره بیان نمود: آقای طباطبایی نژاد از روز اول اشاره کردند که سال جاری هیئت داوران همه فیلمهای واجد شرایط را می بینند و نامزدهای خودشان را به روال هر سال اعلام می کنند. در دوره های گذشته نامزدها در ایام پایانی اعلام می شد اما سال جاری زودتر این اتفاق می افتد. اگر ما شرایط نمایش داشته باشیم، فیلمهای نامزد شده در بخش های مختلف، نمایش داده می شوند. پیشبینی می شود که به روال سالهای گذشته حدود ۲۰ فیلم باشد.
مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: ۱۱۰ اسامی انتشار یافته، متقاضی شرکت در جشنواره بودند که فرم ثبت نام را پر کرده اند. مقرر است درباره حضور فیلم هایی که شرایط را داشته و در جشنواره های خارجی شرکت کرده اند، شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم فجر تصمیم گیری کند.
نجفی درباره فیلم «جنایت بی دقت» ساخته شهرام مکری که به خاطر حضور در جشنواره های خارجی، فرم جشنواره فیلم فجر را پر نکرده بود، اظهار داشت: آقای طباطبایی نژاد دبیر جشنواره، همان اوایل انتشار فراخوان و در نشست خبری اعلام نمودند که درباره فیلمهای شرکت کرده در جشنواره های خارجی، شورای سیاست گذاری تصمیم گیری خواهد نمود. طبیعتاً آن فیلم هم می توانست ثبت نام کند و مانند فیلمهای دیگری که بررسی می شوند، بررسی شود. می توانستند مانند دیگر فیلمها ثبت نام کنند و بعد درباره آن تصمیم گیری می شد، منعی برای ثبت نام وجود نداشت.
مدیر روابط عمومی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر درباره محل برگزاری جشنواره اظهار داشت: برگزاری جشنواره در برج میلاد هنوز قطعی نشده است، پیشبینی شده است که اگر ما به سمت نمایش آثار برای اصحاب رسانه و صاحبان آثار برویم، یکی از گزینه ها برج میلاد است برگزاری جشنواره در برج میلاد هنوز قطعی نشده و پیشبینی شده است که اگر ما به سمت نمایش آثار برای اصحاب رسانه و صاحبان آثار برویم، یکی از گزینه ها برج میلاد است تا بتوان ظرفیتی که برای حضور در سالن و نمایش فیلمها مجاز هستیم، داشته باشیم. مقرر است که در هفته آینده جلسه ای را با مسؤلان ستاد ملی کرونا برگزار کرده و ارزیابی دقیق تری از وضعیت پیش رو داشته باشیم.
۲۴۱۲۴۱

1399/10/18
23:44:40
0.0 / 5
481
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال