کارت واکسن برای تماشاگران سینما لازم است ؟

کارت واکسن برای تماشاگران سینما لازم است ؟ در شرایطی که حرف از عرضه کارت واکسن در مکان های عمومی و کمک به قطع زنجیره همه گیری کروناست، دستورالعملی برای ورود تماشاگران دارای کارت واکسن به سینماها صادر نشده است.


محمدقاصد اشرفی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی براینکه آیا ابلاغیه ای درباره پذیرش تماشاگران با کارت واکسن به سینمادارها صادر شده است؟ اظهار داشت: چنین مساله ای تابحال مطرح نبوده ولی سینما تماشاگری ندارد که به این کار نیاز فوری باشد.
او اضافه کرد: بیشتر فیلم هایی که روی پرده اکران می شوند ضعیف هستند و هم اکنون حتی 50 درصد ظرفیت مجاز سالن ها هم پر نمی شوند و حضور تماشاگران به پنج تا شش درصد می رسد که حدودا در بسیاری از سینماها روزانه کمتر از 10 تماشاگر است.
وی ضمن اشاره به این که فیلم «دینامیت» در چند وقت اخیر تماشاگرانی را به سینماها جذب کرد، اظهار داشت: فعلاً منتظر هستیم که اکران فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی و «گشت ارشاد 3» به کارگردانی سعید سهیلی از آغاز آبان آغاز شود.
او یاداور شد که قرار بود فیلم «گشت ارشاد 3» از پنجم آبان اکران شود ولی تاریخ دقیقی هنوز مشخص نشده است.
هم اکنون فیلمهای «پوست»، «دینامیت»، «درخت گردو»، «گیسوم» و «کله پوک» همچون فیلمهای درحال اکران هستند و سینمادارها امیدوارند با اکران فیلم جدید اصغر فرهادی و هم گشت ارشاد 3 فصل آشتی مخاطب با سینما بعد از حدود دو سال آغاز شود.
سالن های سینما از اسفند 98 که با انتشار کرونا تعطیل شدند، در مدت بیشتر از یک سال و نیم گذشته بارها با تعطیلی و بازگشایی روبرو بودند ولی عدم رضایت صاحبان فیلمهای آماده اکران به نمایش فیلمهای خود سبب شد سالن های سینما در هنگام فعالیت هم مخاطب زیادی نداشته باشند و همین ورشکستگی و تمایل به تغییر کاربری برخی سینماها را هم به دنبال داشته است.
منبع:

1400/08/01
10:10:45
5.0 / 5
216
تگهای خبر: اكران , سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال