در دایره هنر هفتم،

در جشنواره فیلم عمار مشهد چه گذشت؟

در جشنواره فیلم عمار مشهد چه گذشت؟ به گزارش سام فیلم خراسان رضوی دبیر اجرائی جشنواره مردمی فیلم عمار مشهد با اشاره به اکران فیلم هایی با عوامل خراسانی در مشهد اظهار داشت: جشنواره مردمی فیلم عمار با نمایش 28 اثر همراه با نشست های تخصصی و برنامه های جنبی از 19 تا 21 دی ماه در پردیس سینمایی هویزه مشهد اجرا شد.محمدرضا مالدار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جزییات برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در مشهد و قالب فیلم های اکران شده در این جشنواره اظهار نمود: رویکرد ما در انتخاب فیلم های جشنواره امسال بر این اساس بود که عوامل فیلم ها مانند تهیه کننده، کارگردان یا سوژه فیلم ها خراسانی باشد.

وی افزود: تعدادی از این آثار تنها در تهران اکران شده و در بسته فیلم های اکران شده شهرستان های دیگر قرار نگرفته است؛ بدین جهت با هماهنگی سازندگان مستندها این فیلم ها در بسته اکران های مرکزی مشهد قرار گرفته است.

مالدار با اشاره به اکران ۲۸ فیلم در جشنواره مردمی فیلم عمار در مشهد اشاره کرد: این فیلم ها طی سه روز در سالن های ۲ و سه پردیس سینمایی هویزه اکران و در حاشیه آن سه نشست تخصصی با مطالبی همچون سینمای پیشرفت، سینمای ضد سلطه و سینما و حماسه اجرا شد.

دبیر اجرائی جشنواره مردمی فیلم عمار مشهد اشاره کرد: مستندی با عنوان ۲۰ سال در مورد حضور آمریکا به مدت ۲۰ سال در افغانستان و مستند دیگری با موضوع مهاجرانی که در مشهد زندگی می کنند، با موضوع سینمای ضدسلطه در این جشنواره اکران شده است.

وی با اعلان اینکه در حاشیه این اکران ها محفل طنز سمزقند نیز برگزار شد، بیان کرد: علاوه بر این ها فعالیت دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در طول سال را می توان بعنوان وجه تمایز جشنواره عمار با سایر جشنواره ها نام برد.

مالدار درباب نحوه اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار در مشهد بیان کرد: تعداد زیادی فیلم جهت شرکت در جشنواره ارسال می شود که تعداد کمی از آن به مسابقه راه پیدا می کند و توسط داوران در شهر تهران مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس بسته هایی از فیلم ها برای اکران های مردمی برگزیده می شود و به دبیرخانه های سراسر کشور تحویل داده می شود. بعد از طی این پروسه علاقه مندان می توانند فیلم های جشنواره عمار را در مساجد، مدارس، دانشگاه ها و سایر مجموعه ها از دبیرخانه جشنواره تحویل گرفته و در مجموعه های مختلف پخش و اکران کنند. همین طور در سایت ammaryar.ir نیز امکان تماشای فیلم ها فراهم گشته است.

جشنواره مردمی فیلم عمار مشهد همزمان با برگزاری دوازدهمین دوره برگزاری آن در تهران از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه با اکران ۲۸ اثر در پردیس سینمایی هویزه مشهد اجرا شد. دوازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در تهران از شنبه، ۱۸ دی ماه، شروع شده و آثار جشنواره تا ۲۳ دی ماه در سینما فلسطین و بصورت مجازی در ammaryar.ir به نمایش در می آید.

اختتامیه این جشنواره نیز ۲۴ دی ماه با تقدیر از برگزیدگان بخش های مسابقه مستند و داستانی برگزار می شود.

منبع:

1400/10/22
12:38:24
5.0 / 5
122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال