خبرهای دریافتی در حال بروز رسانی است ،

از ارائه درب به جشنواره فیلم فجر و چند خبر دیگر

از ارائه درب به جشنواره فیلم فجر و چند خبر دیگر به گزارش سام فیلم نسخه نهایی درب تحویل دبیرخانه فیلم فجر شد و از طرفی خبرهای از نمایش نسخه مرمت شده ˮعروس آتشˮ تدوین فیلم کوتاه «ققنوس» و برگزاری نشستی با مبحث تاثیرات جشنواره فیلم فجر بر اقتصاد سینمای ایران انتشار یافته است.


نسخه نهایی فیلم سینمایی «دِرب» به کارگردانی هادی محقق به دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر تحویل داده شد.
به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی پروژه، آهنگسازی فیلم سینمایی «دِرب» به کارگردانی هادی محقق و تهیه کنندگی رضا محقق، توسط محمد دارابی فر انجام شد.
همچنین با اتمام مراحل فنی، نسخه نهایی این فیلم به دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر ارائه شد.«دِرب» که نماینده سینمای هنری در این دوره از جشنواره فیلم فجر به حساب می آید، روایتگر مامور اداره برقی است که مقرر است برق خانه ای تَک و دورافتاده را وصل کند.
هادی محقق، محمد اقبالی و... همچون بازیگران این فیلم سینمایی هستند که در استان کهگیلویه و بویراحمد و در روستاهای اطراف شهر سوق فیلمبرداری شده است.
عوامل «دِرب» عبارتند از نویسنده و کارگردان: هادی محقق، تهیه کننده: سیدرضا محقق، مدیر فیلمبرداری: منصور عبدرضائی، آهنگساز: محمد دارابی فر، مدیر صدابرداری و عکاس: امیرمهدی نوری، تدوین: فرشاد عباسی، صداگذاری: حسین قورچیان، طراح صحنه و لباس و مدیر تولید: عیسی خیبرمنش، اصلاح رنگ: سامان مجدوفایی، طراح پوستر: بابک یادگاریان و مدیر روابط عمومی: نغمه دانش آشتیانی با همراهی سپیده شریعت رضوی.


فیلم کوتاه «ققنوس» روی میز تدوین رفت
فیلم کوتاه «ققنوس» به نویسندگی و کارگردانی هوده وکیلی، بعد از اتمام فیلمبرداری، روی میز تدوین رفت.
به گزارش مشاور رسانه ای پروژه، فیلمبرداری فیلم کوتاه «ققنوس» به نویسندگی و کارگردانی هوده وکیلی به اتمام رسید و هم اکنون این فیلم کوتاه تدوین و مراحل فنی خویش را سپری می کند.
این فیلم کوتاه که ژانر اجتماعی دارد، طی ۶ روز در آهار، فیلمبرداری شده است.
‎در خلاصه داستان فیلم کوتاه «ققنوس» آمده است: «شایعه آمدن پرنده ای افسانه ای به روستایی کوچک، بچه ها را ترغیب می کند آشیانه ای برایش بسازند..»
پونه پارسایی، سارا سجادی، هانیه وکیلی، طاها سیفان، پارسا سیفان، آیناز نظرآهاری و امیرعلی رسولی آهاری، بازیگران این فیلم کوتاه هستند.فهرست عوامل «ققنوس» عبارت است از: تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: هوده وکیلی، مجری طرح: منصور غلامی، مدیر فیلمبرداری: فرود عوض پور، تدوین: مینا کرمانی، دستیاران فیلمبردار: آرش عباسی و رضا نوری، صدابردار: وحید سلطانی، دستیار صدابردار: مهسا سلطانی، چهره پرداز: ندا تکافو، منشی صحنه: ملیحه منصوریان، تولید: عزیز رسولی آهاری، تدارکات: احمد عظیم بیگ، عکاس: صدرا راد، مشاور رسانه ای: آزاده فضلی، سرمایه گذار: مهندس امیررضا ثابت پی (گروه صنایع غذایی نامی نو).

نمایش نسخه مرمت شده عروس آتش
نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «عروس آتش» ساخته خسروسینایی در چهارصد و نود و یکمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران نمایش داده می شود.
تازه ترین برنامه سینماتک روز دوشنبه ۲۷ دیماه به نمایش نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «عروس آتش» به کارگردانی خسرو سینایی اختصاص دارد.
چهارصد و نود و یکمین برنامه سینماتک با همراهی فیلمخانه ملی ایران از ساعت ۱۷: ۳۰ در سالن استاد ناصری با حضور سعید پورصمیمی، حمید فرخ نژاد، قاسم قلی پور، مهدی احمدی، هایده صفی یاری، علی لقمانی، فرح اصولی و گیزلاوارگا سینایی همراه خواهد بود.
فیلم سینمایی «عروس آتش» به سنت های عشیره ای در جنوب ایران و ازدواج الزامی می پردازد.

این فیلم محصول سال ۱۳۷۸ است و فیلمنامه آنرا خسرو سینایی و حمید فرخ نژاد نوشته اند.

بررسی تاثیرات جشنواره فیلم فجر بر اقتصاد سینمای ایران
چهارمین نشست از سلسله نشست های «سینما؛ گفتمان فرهنگی»(گام دوم سینما) با حضور کارشناسان و سینماگران دوشنبه ۲۷ دیماه در موزه سینما برگزار می گردد.
این نشست با مبحث «جشنواره فیلم فجر و تأثیر آن بر اقتصاد سینمای ایران» با حضور: حبیب اسماعیلی (تهیه کننده سینما)، محمدحسین قاسمی (تهیه کننده سینما)، رامین رحیمی (منتقد و تهیه کننده سینما)، عباس کریمی (منتقد سینما)، فرناز سربندی (پژوهشگر، دکترای مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی)، دکتر مهدی سلطانی گردفرامرزی (پژوهشگر و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی) و علی اکبر عبدالعلی زاده (مدیر رسانه، کارشناس و مدیر نشست) برگزار می شود.
این سلسله نشست ها به منظور واکاوی و تحلیل وضعیت سینما، چالش ها و افق های پیش رو در جهت ایجاد تحول در سینمای ایران با حضور کارشناسان، استادان و پژوهشگران سینما طراحی شده است.
این برنامه در طول دیماه به صورت هفتگی پیشبینی شده بود و در بهمن ماه به علت برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر برگزار نخواهد شد.
استفاده از این برنامه برای اهالی رسانه آزاد است.

اکران و نقد "قهرمان" در فرهنگسرای ارسباران
فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی یکشنبه ۲۶ دیماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران اکران و بعد از آن نقد و بررسی می شود.
به نقل از مدیریت روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی یکشنبه ۲۶ دیماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸ در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای ارسباران اکران و بعد از آن نقد و بررسی می شود.
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: رحیم به علت نداشتن توانایی در پرداخت بدهی اش در زندان به سر می برد. در طول دو روز مرخصی وی در تلاش است که شاکی خویش را با پرداخت بخشی از بدهی متقاعد به پس گرفتن شکایت خود کند اما همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود...
فیلم قهرمان در کن ۲۰۲۱ جایزه بزرگ این جشنواره را به خود اختصاص داد و همینطور بعنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار ۲۰۲۲ معرفی شده است.
امیر جدیدی، محسن تنابنده، سحر گلدوست، فرشته صدرعرفایی، احسان گودرزی، مریم شاه داعی، علیرضا جهاندیده، فرخ نوربخت، محمد عاقبتی، صالح کریمایی و سارینا فرهادی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
علی قاضی مدیر فیلمبرداری، محمدرضا دلپاک صداگذار، نوید پورمحمدرضا منتقد، کورش جاهد کارشناس سینما و جمعی دیگر از عوامل فیلم میهمانان پانصد و چهل و سومین نشست باشگاه فیلم تهران هستند.
علاقمندان برای حضور دراین نشست می توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا رجوع و یا با شماره های ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

بخش کارگاهی سیزدهمین دوره جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» تا 20 بهمن ماه تمدید گردید.
به گزارش روابط عمومی و ارتباط با رسانه جشنواره ملی «سایه»، با عنایت به درخواست های دانشجویان و استقبال جشنواره از دریافت ایده و طرح های دانشجویان از سراسر کشور، مهلت ارسال طرح در «بخشِ کارگاهی» سیزدهمین دوره جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» تا ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ تمدید گردید.
سیزدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» به همت انجمن علمی سینما و کانون فیلم با همکاری معاونت دانشجویی-فرهنگی و گروه سینمای دانشکده هنر دانشگاه سوره با رویکرد توجه به سینمای مستقل دانشحویی و کشف استعداد فیلم سازان دانشجو و معرفی خلاقیت های دانشجویی در سینمای کوتاه، از اسفند ماه 1400 الی اردیبهشت 1401 به دبیری محمدحسین یاوری برگزار می گردد.
همچنین، سیزدهمین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» در بخش رقابتی با مبحث «آزاد» و در شاخه های داستانی، مستند و تجربی، پذیرای فیلم هایی با محوریت «خانواده»، «اخلاق»، «امید و کرونا» و «کنشگری اجتماعی» مورد توجه جایزه ویژه از سوی شورای برگزاری است.
علاقه مندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر و شرکت در جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی «سایه» به سایت sayehfest.ir رجوع و فرم ثبت نامی در جشنواره را به دقت پر کرده و تمامی فیلدهای موردنظر را تکمیل کنند.
به روز رسانی می شود.منبع:

1400/10/25
14:19:22
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال