۴ میلیاردی شدن هتل پژمان جمشیدی در یک روز

۴ میلیاردی شدن هتل پژمان جمشیدی در یک روز به گزارش سام فیلم، ایرنا نوشت: طی شبانه روز گذشته، هتل، به عنوان پرمخاطب ترین فیلم شناخته شد. ساخته مسعود اطیابی موفق شد تا با جذب 154 هزار مخاطب، 4 میلیارد و 29 میلیون تومان بفروشد.


سینماها طی روز گذشته پذیرای ۲۸۲ هزار مخاطب بودند که این تعداد مخاطب طی ۴ سال اخیر رقم نخورده بود. همان گونه که انتظار میرفت، رکورد فروش روزانه سینمای ایران، برای چندمین بار طی هفته های اخیر شکسته شد تا این دفعه پرمخاطب ترین روز سینمایی ۴ سال اخیر کشور به ثبت برسد.
تا قبل از این، رکوردها، دایرمدار دوران پساکرونایی بود اما با رکوردی که طی شبانه روز گذشته به ثبت رسید، سینماها حتی رکورد فروش روزانه سال ۹۸ را نیز شکستند تا سه شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲، به پرمخاطب ترین روز سینمایی ۴ سال اخیر تبدیل گردد.
طی روزهای آتی و با ادامه افتخارآفرینی هتل و بچه زرنگ، فیلم های اجتماعی نیز روی دور استقبال قرار خواهند گرفتطی روز گذشته، ۲۸۲ هزار نفر به سینما رفتند. برای این تعداد مخاطب، ۳۲۸۱ سانس تعریف شد و گیشه نیز به عدد ۷ میلیارد و ۳۳۸ میلیون تومان رسید. رکوردی که البته کاملا قابل توقع بود و الان انتظار می رود تا طی یک تا دو هفته آتی، این تعداد مخاطب، مرز ۳۰۰ هزار نفر را نیز درنوردد. اتفاقی که باتوجه به حال خوب این روزهای سینمای ایران، کاملا دست یافتنی و در دسترس خواهد بود.

طی شبانه روز گذشته، هتل، به عنوان پرمخاطب ترین فیلم شناخته شد. ساخته مسعود اطیابی موفق شد تا با جذب ۱۵۴ هزار مخاطب، ۴ میلیارد و ۲۹ میلیون تومان بفروشد. با این آمار، هتل برای چندمین بار، با گذر از رکورد مخاطبان روزانه فیلم مطرب، بعد از هزارپا، به دومین فیلم یک دهه اخیر سینماهای کشور تبدیل می شود که توانسته طی یک روز، این میزان مخاطب را به سینما بکشاند.
رکورد فروش روزانه یک دهه اخیر سینماها، به فیلم هزارپا با ۱۶۰ هزار مخاطب اختصاص دارد. رکوردی که هتل، تا رسیدن به آن، فاصله ای ندارد و می تواند طی هفته های آتی، این رکورد را نیز به نام خود ثبت کند.رکوردشکنی های پی درپی سینما بچه زرنگ در ادامه افتخارآفرینی های خود، موفق شد تا با جذب ۴۴ هزار نفر، به دومین فیلم پرمخاطب روز گذشته تبدیل گردد. این انیمیشن تنها طی روز گذشته، ۱ میلیارد و ۵۳ میلیون تومان فروش داشته است. فسیل، با به انتها رسیدن هشتمین ماه اکرانش، همچنان با اقبال خوبی از جانب مخاطب مواجه می باشد. فیلم کریم امینی، روز گذشته، ۲۵ هزار نفر را به سینما کشاند و موفق شد تا با گیشه ۶۵۹ میلیونی، به سومین فیلم پرمخاطب روز گذشته تبدیل گردد.
گیج گاه نیز ۱۷ هزار مخاطب داشت و ۴۵۲ میلیون تومان دشت کرد تا اولین ساخته عادل تبریزی، پرچمدار استقبال مردمی در بین آثار تازه به نمایش درآمده باشد. عامه پسند نیز ۹۲۰۰ مخاطب داشت و توانست ۲۶۴ میلیون تومان بفروشد. فیلم سهیل بیرقی اساسا برای هفته های آتی، به جایگاه بالاتری در جدول فروش خواهد رسید.
۲۸۲ هزار مخاطب سینما نارگیل ۲، حدود ۸ صبح، شهر هرت، جنگل پرتقال، سرهنگ ثریا، اخت الرضا، هولیا، ستاره بازی و آهو، ترکیب دیگر فیلم های پراستقبال روز گذشته را می سازند.
از بامداد امروز، کمدی جوجه تیغی به روی پرده رفته است که این فیلم نیز می تواند مخاطبان بسیاری را به سینماها بکشاند. ترکیب فیلم های روی پرده، گواه مناسبی برای آینده روشن گیشه است. طی روزهای آتی و با ادامه افتخارآفرینی هتل و بچه زرنگ، فیلم های اجتماعی نیز روی دور استقبال قرار خواهند گرفت تا شاهد رقابت تنگاتنگی در بالای جدول فروش روزانه باشیم.
این وضعیت با عنایت به تثبیت روند استقبال از آثاری چون فسیل، شهر هرت و نارگیل ۲ سبب خواهد شد تا میزان استقبال روزانه، از ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفته و رکوردهای مطلوب تری در سینمای ایران رقم بخورد. رکوردهایی که البته سینما را بسیارزودتر از اسفند، به گیشه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خواهد رساند.
۲۲۰منبع:

1402/08/24
15:25:38
5.0 / 5
704
تگهای خبر: اكران , انیمیشن , بازی , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال